Hukot Lenovo t430

Dobrý den, při prohlížení webu např se z ničeho nic stane že prostě na pár sekund u notebooku začnou větráky startovat jak stíhačka (cpu100% a trvá to pár sekund) pak to je zas vpohode

Odpovědi na otázku

Dobrý den, Máte antiviry? (Používám Malwarebytes který bych doporučoval používat i kdyby na problém nezabral + základní defender)odkaz stažení Malwarebytes zdarma: https://www.malwarebytes.com/mwb-download/Podívejte se do Správce úloh / Po spuštění - já osobně tam mám zakázané vše.Nezapomeňte restartovat pc.Jak dlouho je chlazení nečištěné od prachu?Je to relativně riskantní ale já čistím moje pc kompresorem. Stačí 1 až 2 sec proudu vzduchu dovnitř pc otvorem ventilároru.Pokud nezabere nic z toho doporučuju zálohovat data a použít recovery systém a přeinstalovat.

Podívejte se na tohle video, přesně ten problém mám, akorát mám model t430Takže budu muset používat tpfancontrol?Bude se to spouštět hned při startu notebooku?

maté v hlave na5ráno? kouká na péčko a hučí mu vkládě

Spusť si správce úloh, seřaď si běžící procesy podle procesoru a podívej se, který proces to způsobuje

Ak to nesposobuje “proces” Lenovo a ich bordel vo FW.

Jedno 14" Lenovo leží přede mnou. Větrák jede pouze v případě, že něco začne hodně vytěžovat procesor. Pak se stačí kouknout na procesy a víš, co se děje.

Sluzobny notebook, nejake Lenovo T-eckovej rady mi roztacalo ventilator ako sa mu chcelo. Vyriesil to update BIOSu, v ktorom soudruzi opravili chybu.

Mraky adwaru od Lenovo vyčistí jedině instalace OS do čistého SSD.