» Poradna » Programy

Hudební DVD - prosím poraďte

Mám hudební DVD (konkrétně Iron Maiden - Rock In Rioú. Na starých chrastítkách sem to nevnímal ale poté co sem si koupil kvalitní repro 2.0 (kolem 20000,- + zesilovač, apod.) tak začínám vnímat, že zvuk chvílema divně přechází, jako by se ztrácel a zase "přicházel". V DVD menu jsem zjistil že DVD je nahrané ve formátu DTS Surround nebo Dolby 5.1 Surround - je to sice krásná technologie pro plastové bedničky "10+1 zdarma" jak tomu říkám ale pro audio sestavu 2.0 zřejmě moc nepoužitelné (to přeskakování zvuku). Tak jsem si zkusil udělat záložní kopii na disk v programu CloneDVD 2, kde jsem našel položku zvukové preference a tam jsem s radostí zaškrl aby bylo kódování zvuku Dolby AC-3 což je myslím použitelné pro 2.0 sestavu, ale nejsem odborník a tak možná plácám... Takto upravané DVD jsem nechal převést na disk (image) a když ho pak spustím přes Daemon Tools a přehravačem PowerDVD tak zvuk sice neskáče což je pěkné ale pro změnu v některých pasážích tak jednou za minutu divně prská, chrčí nebo tak nějak... Bednama to určitě není, hudba z cédé jede naprosto krásně a čistě i při vyšší hlasitosti než s kterou pouštím to DVD.Zkoušel jsem i různé kodeky, např. Codecs All in One 6.0.2.2 a stále to divné praskání. Nevíte někdo co s tím? Zvukovku mám externí takže by nemělo být nějaké rušení z počítače ...

Odpovědi na otázku

Ještě sem si upravil starý profil :D

Očividně lŽivě nebere změny ...

Už jo

Nikdo neporadí?

DTS je lepší než AC3 (Dolby Digital), takže trošku zmatek v tom máte. Taky by to chtělo napsat, jaký přehrávač a zesilovač vlastníte. Spíše než experimentovat se zálohami na PC, raději vyzkoušejte pouštět si hudební DVD ven z vašeho přehrávače přes analogový stereo výstup a hlavně si ho nastavte v preferencích přehrávače.

A cos jako čekal od toho,žes ten disk "prohnal" počítačem ? Myslíš že tím sa kvalita toho záznamu zvýší ?? AC-3 je jen jiné označení pro Dolby Digital 5.1 (tebou uváděný Dolby 5.1 Surround) takže jediné cos udělal je to,žes vyhodil DTS stopu (která je mimochodem kvalitnější než záznam v Dolby Digital 5.1 (u DTS je menší komprese zvuku,což je zrovna u koncertu víc postřehnutelné než třeba u akčního filmu).S tou kvalitou jaká je nahraná na disku už asi nic neuděláš,až si budeš příště kupovat hudební DVD,tak si vyber,pokud chceš tu nejvyšší možnů kvalitu,nejaký titul,který má záznam uložený v PCM,to je nekomprimovaná původní kvalita zvuku. ( v Dolby Digital ho bude mět vždycky každé DVD).

dvd tedy prehravate na PC ?? v nastaveni zvukovky mate zvoleno jen stereo ?? pokud ano pak by sw DVD player provadel downmix z 5.1 (at uz DD ci DTS podle toho jaky zvuk si zvolite v menu) do sterea. a zvuk by mel byt v pohode (tedy samozrejme zalezi take na kvalite zvukove karty externi predpokladam pres USB muze mit problemy prave s USB).ad DD ac3 to je jen obecne nazvane Dolby Digital nic nerika o poctu kanalu (zda 2.0 ci 5.1) tudiz k zadne uprave zvuku nedoslo...maximalne jste na kopii vypustil DTS a nechal tam jen DD...