» Poradna » Mobily

Hudba z mobilu v autě přes kabel

Zdravím všechny,mám takový problém, nedávno jsem si chtěl přes USB kabel pustit v autě z mobilu nějakou hudbu. Mobil automaticky zaznamenal připojení kabelu, avšak po spuštění přehrávání se hudba pouštěla klasicky přes reprák v mobilu nikoliv v autě. Mobil to spíš bere asi jako nabíječku než jako přenos hudby. Nevíte prosím Vás někdo co s tím? Mám Samsung Galaxy Note 2.Díky za rady!

Odpovědi na otázku

Pokud chceš pustit hudbu v autě přes USB, tak přece nemůžeš spouštět přehrávání na mobilu, ale musíš spustit přehrávání na autorádiu a mobil poslouží jen jako úložiště. Ovšem mobily nefungují jako obecné USB úložiště, ale jako MTP a to nejspíš rádio nebude umět načíst. Takže nakonec bude jedinou možností nahrát tu hudbu na USB flash a tu dávat do rádia.

Alebo ak ma radio aux tak pripojic cez 3,5 jack

Taky možnost, i když samozřejmě ne zrovna ideální z hlediska kvality :)

Což v autě nemusí být taková hrůza, protože stejně za jízdy ruší okolní vjemy A hlavně je to jednoduché a funkční řešení.

auto s USB portem má na 100% i BT - nevím tedy co řešíš, normálně to spáruj a hraj přes BT.

100% to určitě nebude :) Ale možné to je

Na 100% rozhodně ne. Já sám mám USB port, ale BT ne.

Ne nutně, například Fabia v základu nemá jak BT tak ani navigaci, ale USB má. Hudbu z iPhone to přes kabel umí bezprobémově, ovládám na mobilu.

A muzu se zeptat z jake aplikace prehravate? Zkousela jsem na Fabii z Iphone pres Spotify, vubec se to nechyta, tak si rikam, jestli to nemusi jit pres Hudbu..

Pripojte telefon pres USB nebo BT. Pak v systemu toho tajneho auta zvolte jako zdroj muziky to USB/BT a prehravejte. Z telefonu se to fakt nesteluje.

Takhle to opravdu nejde ;) Asi jen minimum (jestli vůbec) rádií bude umět načítat data z USB prostřednictvím MTP připojení. Klasické Mass storage (ekvivalentn USB flash) už telefony pěkných pár let nepodporují. A pokud to bude pouštět přes Bluetooth, tak tam to zase může ovládat právě z telefonu :)

U meho auta to takhle opravdu jde

Ono to v případě BT jde pravděpodobně ovládat z mobilu i z rádia :)

I v pripade USB.

U mne fakt ne. Autoradio proste ze strany mobilu nepresvedcim, co ma hrat. Plati pro USB i Bluetooth. Ale mozna jsem jenom neprisel na to, jak se to dela. Neni to pro mne dulezite.

U vetsiny aut to takhle jde. Napr. u cele produkce VW Gruppe a zdaleka nejen tam..

Em, no, usb kabel je nabíjecí, a ne hudební.Myslím, že asi bude nejlepší si pořídit nové autorádio - https://www.2din.cz/autoradia/

Zdravím, mam podobný problém, mam radio ktere ma BT i USB, pri připojení BT mi jde jen volat, nejde mi přehrát hudba jako třeba z aplikace spotify... Při připojení USB mi jdou prehrat pouze znělky a hudba uložena v telefonu. Při spuštění aplikace spotify hraje jen z reproduktoru telefonu. Vyzkoušel jsem 3 telefony různých značek a děje se to u všech.
Nevite čím by to mohlo být ?