» Poradna » Mobily

HUAWEI Y6 odemknutí obrazovky

Dobrý den. Zrušil jsem zamykání obrazovky pomocí pinu, ale zamykací obrazovka se vždy objevý po zapnutí telefonu, i když telefon už není zamčený.V nastavení "Zámek obrazovky a hesla" se objevil řádek "Odemčení typu magazín" a nemůžu přijít na to ,jak zamykací obrazovku zrušit.Prosím o radu.

Odpovědi na otázku

"Odemčení typu magazín" je jen to že je na zamykací obrazovce pokaždé jiný obrázek (stahují se jen přes Wi-Fi). Změnit to lze v nastavení "Domovská obrazovka a tapeta plochy". A teď následuje ta hovadina od Huaweie - Zámek obrazovky je skrytý v nastavení "Zvuky a vibrace" pak až dole "Další nastavení" a tam je i "Zámek obrazovky" stačí jen vypnout.Snad to pomůže, dejte vědět.

Bohužel nepomohlo, ani technická podpora Huawei neuspěla.Děkuji.

Myrdin:starší Honory (a tím pádem Huaweie) mají v Nastaveních jen položku "Zvuk". "Zvuky a vibrace" v menu vůbec nemají. Nicméně nastavení zámku obrazovky je hned v první úrovni menu jako "Zámek obrazovky a hesla".V nastavení "Obrazovka" lze nastavit, za jak dlouho se sám vypne displej (15 s - 10 min).A v nastavení "Zámek obrazovky a hesla" lze nastavit, za jak dlouho se telefon zamkne po vypnutí obrazovky (ihned - 30 minut), případně zda jde zamknutí vynutit stiskem vypínacího tlačítka.Tedy vždy - dříve nebo později - se telefon zamkne a po aktivaci bude ukazovat zamykací obrazovku. Ta se trvale vypnout nedá.

Dnes jsem prošel všechny funkce telefonu, povedlo se zamykací obrazovku vypnout. postup: nastavení, systém, možnosti pro vývojáře, zámek obrazovky odškrtnout a hotovo.

Dobrý den. Mně se na mém Huawei Nova 3 "Odemčení typu magazín" moc líbí. Jen jsem teď přešel na Samsung Galaxy S23 a ten má nastavení všeho možného dost pekelné (neveřil jsem, že to někdy řeknu, ale zlatej Huawei).Odemčení typu magazín do Samsungu asi nedostanu, což?

A není to náhodou tak, že zamykací obrazovka se objeví VŽDY po probuzení uspaného přístroje? Ono legendární "swipe to unlock" se kterým přišel iPhone? Já myslím, že je. Zamykací obrazovky se nezbavíte.Nezrušil jste totiž zamykání obrazovky, ale jen jeho ochranu (odemčení telefonu někým cizím). Zamykací obrazovku jako takovou vypnout nelze. Zamykací obrazovka totiž slouží i jako ochrana před "náhodným ovládáním" - aby se vám něco nenaklikalo a nespustilo v kapse, když se obrazovka z nějakého důvodu rozsvítí.Mám o něco málo novější telefon Honor (z doby, kdy Honor byla podznačka Huawei) a chová se to stejně.Pár poznámek k tomu:1. Telefon bez zabezpečení není dobrý nápadNení správné mít telefon bez zabezpečení, odemknutelný jen swipem, pokud jej využíváte i k něčemu jinému, než jen pouhému telefonování, SMS a focení "anonymních" fotek... i když je lepší chránit i obsah SMS, přístup k autorizačním kódům zasílaným na SMS a ke kontaktům. Běžně používaný chytrý telefon je cesta k osobním údajům majitele a jeho docela důležitým účtům (mail, Google účet, bankovnictví...) - tedy k jeho identitě a přístupu do jeho služeb (často i včetně těch, kde jde o peníze).2. Huawei Y6 je už hodně starý kousekTen telefon ještě nemá odemykání obličejem nebo otiskem prstu - dnes bežné a poměrně silné a přitom pohodlné metody zabezpečení. Nemluvě o staré verzi Androidu... možná by stálo za to si udělat radost a pořídit něco novějšího. Tedy za předpokladu, že ten telefon je skutečně používán jako chytrý telefon.

3. Některé aplikace VYŽADUJÍ zabezpečeníNěkteré aplikace (typicky: bankovnictví, platbu kartou z telefonu s NFC, bezpečné úložiště) nemůžete využívat, dokud nemáte nastaveno zabezpečení obrazovky: alespoň primárně PIN nebo heslo (gesto se často nepovažuje za bezpečný způsob ochrany), nebo jako doplňkový způsob ochrany otisk prstu a rozpoznáním obličeje (rozpoznání obličeje se na některých zařízeních také nebere jako silné zabezpečení a nemusí stačit k autorizaci do některých citlivých služeb).

Zamykací obrazovku vypnout lze, postup jsem uvedl výše.

Obecně váš postup neplatí. Zkoušel jsem ve vývojářském menu najít volbu pro vypnutí zámku obrazovky - a nenašel. Zkoušeno na Motorole G41 a Honor 6x... ten má stářím a výrobcem docela blízko tomu Huawei Y6. Jediná podobná nalezená volba je "Nevypínat obrazovku - obrazovka se PŘI NABÍJENÍ nepřepne do režimu spánku".Možná nějaká specialita Huawei Y6 nebo telefonů bez možnosti rychlého odemykání (bez čtečky otisků prstů a identifikací obličejem).Každopádně... vypínat zámek obrazovky a jeho zabezpečení je rizikové.

Popisoval jsem postup u svého telefonu, takže to není obecný postup.

Ano, ta poznámka o "neobecnosti" byla jen tak na okraj...Tak fajn, že u vás funguje to, co potřebujete. Ale přesto - vypnutí zámku obrazovky může mít nepříjemné vedlejší dopady. Už jen to, že se vám v kapse aktivuje displej a něco se na něm namačká...

Tento telefon mám v pouzdru typu kniha. I kdyby se zapnul v kapse, nic nenamačká.

V tom případě... si užívejte trvale odemčený telefon. A jen si hlídejte, ať se k němu nedostane někdo nepovolaný.

A nejaky rozumny duvod vypinat zamek telefonu?