» Poradna » Mobily, audio, video

Huawei P8 Lite with EMUI 4.0 "výchozí umístění" problém

 |   |  Microsoft Windows 7 Chrome 57.0.2987.133

Dobrý den,rád bych se zeptat všech, kteří máte zkušenosti s P8 lite se systémem EMUI 4.0 na Android 6. Rád bych věděl, co přesně a jak přesně dělá volba v menu úložiště, která se nazývá "Výchozí umístění" a umožňuje veškeré nové data od přepnutí na SD kartu a naopak směrovat právě tam. Jsem za tuto volbu velmi rád a oceňuji, že nemusím využívat "adoptable storage", který ani není pro P8 lite se systémem EMUI 4.0. Bohužel jsem však po přepnutí na SD kartu pro výchozí umístění byl nemile překvapen, když jsem zjistil, že sice se nyní vše ukládá na SD kartu, ale mnohé aplikace nerozeznávají správně slova INTERNAL a EXTERNAL/SD úložiště. Dám příklad na aplikaci ES file manager. Když je nasteno výchozí umístění na Internal storage, tak se v ES file manager zobrazuje jak interní hlavní úložiště, tak i samotná SD karta, ale když je přepnuto výchozí umístění na SD kartu, tak ES file manager zobrazí interní úložiště SD kartu právě jako interní úložiště a né externí, ale již se nelze dostat do interního hlavního úložiště jako by bylo zablokované. To stejné se děje u několika dalších aplikací. Mám sice defaultně SD kartu, ale tím zmizí původní interní úložiště. Rád bych měl oboje. Nebo, když používám AirDroid přes webové rozhraní, tak po otevření položky Soubory, abych se dostal do úložišť, tak se to snaží načíst interní úložiště, ale to nenačte a zahlásí chybu, ale externí to vezme normálně. Jsem za tu možnost výchozího umísťování rád, ale rád bych, aby se aspoň původní interní úložiště zobrazovalo normálně a nebylo jakýmsi způsobem nepřístupné.Předem děkuji za pomoc.


Související témata: Úložiště, SD, Interní úložiště, Nové data, AirDroid


Určitě si přečtěte

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

** Společně s operačním systémem se spouští řada aplikací a služeb ** Mohou mít negativní dopad na celkovou dobu startu Windows ** Jak získat kontrolu nad automaticky spouštěnými programy?

Karel Kilián | 57

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Dnes proběhla další velká prezentační akce Applu, na které došlo k odhalení nových iPhonů a dalších novinek. Událost jsme sledovali online, a tak se můžete podívat na chronologický zápis těch nejdůležitějších informací.

David Polesný | 136


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky