» Poradna » Programy

HTML: Vnorene tady

Mel bych takovy dotaz. Na sve strance mam nekolik do sebe vnorenych tady , ktere zacinaji na ruznych mistech ale konci na jednom miste. Pro ilustraci to vypada nejak takto: dsfhdskjhfdskjfh fsfjdskfjdsk . W3C validator mi ale vzdycky vyhodi chybu u tech ukonceni, ze proste je tam ukonceni navic. Tak me napadlo jestli lze do sebe tyto tady vnorovat, nebo jestli musim ten prvni ukoncit drive nez zacnu tag novy. Diky.

Odpovědi na otázku

Já mám taky napsaný kod podel pravidel a přehledně. Aby se nestalo že ta mám něco navíc. A validátor mi taky vihodil asi šest chyb na přebývající syntaxe.A když odstraním co mi to přikazuje, tak pak zase nefunguej web Takže tam si mají něco špatně.

Ak mas na mysli TAGY (jednotne cislo: TAG), tak sa mozu vnorovat. Napr.:<Tag1><Tag2>text</Tag2></Tag1>Ale inak fakt nerozumiem, na co sa vlastne pytas. Co je "dsfhdskjhfdskjfh fsfjdskfjdsk"? Skus konkretnejsie...

Jezis sorry, jsem si nevsiml, ze se mi ty tagy nezobrazily. Jde o tag noveho odstavce, misto <> budu psat uvozovky, takze je to "p". Mam na strance "p" nejaky text "p" nejaky dalsi text "/p" "/p". A u tech ukonceni mi to vyhodi chybu, ze jeden z tech ukoncovacich tagy nebyl otevren. Tak nevim, jestli on nahodou pri otevreni noveho odstavce automaticky neuzavre predchazejici odstavec.

To máš ale asi opravdu blbě, odstavec je přece logická část (jednotka) textu a je asi dost nesmysl mít odstavec v odstavci nemyslíš? Proč to neuděláš pomocí obecných blokových elementů DIV?http://validator.w3.org/check

hod konkretni stranku

no neradil by som hned pouzivat div. Div nie je vyznamovy tag, mal by sa pouzivat len v pripade rozmiestnenia jednotlivych prvkov stranky (na vytvorenie layoutu). Ostatne vnorene prvky by mali niest urcitu vyznamovu hodnotu "p" odstavec textu, h1,h2,h3 nadpisy a podobne.