» Poradna » Web a internet

HTML obrázky - jak nastavit, aby tlačítka nebyla jako obrázky?

Ahoj,dělám základy HTML web stránek a mám problém. Dělám menu a buttons jako obrázky, které pak nahraji na web a přiřadím jim odkaz (na jiné stránky apod.). Ale nechtěl bych, aby bylo tlačítko považováno za obrázek, teď ho můžu "grabnout" myší a jezdit po okně jako s obrázkem, taky se dá uložit. Jak docílit, aby to kód bral jen jako tlačítko a ne jako obrázek, přestože mám soubor nahraný jako .jpg? Případně, jaký formát použít? Díky, Marťa

Odpovědi na otázku

Jedině tak, že ho nebudeš tvořit jako obrázek, to je logické, ne? Pokud ho tam dáš jako obrázek, tak prohlížeč ho bere jako jakýkoliv jiný obrázek na webové stránce a to co jde dělat se všemi ostatními obrázky, jde i s obrázkem na tlačítku.

Tak to samozřejmě není pravda, jak je ostatně patrno na spoustě webů. Třeba takové mapy.cz mají jednotlivé dlaždice mapy taky ve formě obrázků, ale to co popisuje tazatel se tam neděje, protože je si stránka ošetřuje chování levého a pravého tlačítka.A na to se asi ptal. Udělat to neumím, ale evidentně to jde.

vrstvy online mapových aplikací bych do toho netahal, to je kapku jiná úroveň než nějaké statické html...

Že je to jiná úroveň ještě neznamená, že to nejde. A že to neumím, ještě neznamená, že budu tvrdit, že to nejde jako JackBrno.

mno, ve statickém html to třeba možná fakt nejde... A mapové aplikace jedou na kapku pokročilejších řešeních. V JavaScriptu to možná jde...

No tím že současně dodáš "jde to, ale neumím to", tak to moc věrohodně nevypadá Ano, jistě to jde řešit s pomocí scriptů, ale to opravdu není statické html.

A to, že to musí být statické html jste si vycucal z prstu?Že to jde jsem demonstroval na webu, kde to evidentně funguje. Takže nevím, co vypadá nebo nevypadá věrohodně. To ať posoudí jiní. Já se tu s váma dohadovat nebudu.

Píše o základech HTML. Ano, ať posoudí jiní, jestli Javascript patří do základů HTML, já si to nemyslím. Takže jsi demonstroval, že to jde, ale ne v základu.

Jsou to zaklady HTML a CSS, bezne se na to pouziva CSS "pointer-events: none;". Ukazka zde: https://jsfiddle.net/tac3u1o6/To je presne to, co tazatel chce. Mapy.cz to maji resene uplne stejne, v CSS https://en.mapy.cz/css/main.css maji vsude nastaveno"pointer-events:none"

Zase mimo, na mapy.cz to je udělané přes JavaScript. Tak jak ses to původně snažil předvést na logu Živě, tak ti to moc nevyšlo, protože s tím logem lze normálně myší jezdit. Takže bohužel, s učením HTML bys měl začít sám.

Zkus si ty základy HTML nejdřív prostudovat.

import java.awt.EventQueue;import javax.swing.JFrame;import javax.swing.JPanel;import javax.swing.JButton;import javax.swing.JTextField;import java.awt.event.ActionListener;import java.awt.event.ActionEvent;import java.io.*;import java.awt.Color;import java.awt.Font;import javax.swing.JTextPane;public class Sladky_okno { private JFrame frame; private JTextField zapis; private JTextField vypis; private JButton tlacitko_zobraz; private JTextPane zobraz; private JButton tlacitko_okno; /** * Launch the application. */ public static void main(String[] args) { EventQueue.invokeLater(new Runnable() { public void run() { try { Sladky_okno window = new Sladky_okno(); window.frame.setVisible(true); } catch (Exception e) { e.printStackTrace(); } } }); } /** * Create the application. */ public Sladky_okno() { initialize(); } /** * Initialize the contents of the frame. */ private void initialize() { frame = new JFrame(); frame.getContentPane().setBackground(Color.LIGHT_GRAY); frame.setBounds(100, 100, 674, 463); frame.setDefaultCloseOperation(JFrame.EXIT_ON_CLOSE); frame.getContentPane().setLayout(null); JButton btnNewButton = new JButton("Odeslat"); btnNewButton.setBackground(Color.BLACK); btnNewButton.setForeground(Color.WHITE); btnNewButton.setFont(new Ukázat celý příspěvek