» Poradna » Web a internet

Html: meta

Zdar,když dělám web (html 5), dělám ho podle šablony v PSPadu. Je tam jeden řádek, který je tam podle mě navíc. Je to konkrétně: <!-- <meta http-equiv='X-UA-Compatible' content='IE=edge'> -->. Tuším, že konkrétně tahle meta slouží ke správnému zobrazování webu ve starších verzích IE. Mimochodem, kdo dneska ještě používá verzi < IE8? Jedině Čína (IE6)! :DKaždopádně si myslím, že už je to v té šabloně zbytečnost. Proč to tam ale v dnešní době pořád je?

Odpovědi na otázku

Co treba pouzit Google a precist si jake jsou varianty toho tagu.EDGE MODE tells Internet Explorer to display content in the highest mode available. With Internet Explorer 9, this is equivalent to IE9 mode. If a future release of Internet Explorer supported a higher compatibility mode, pages set to edge mode would appear in the highest mode supported by that version. Those same pages would still appear in IE9 mode when viewed with Internet Explorer 9.

No, sice díky, taky bych si to vygooglil, ale spíš mě zajímá, proč to v té šabloně je (zapomněl jsem připsat) ale zakomentované?

Tak kdyz si jsi to nasel tak si to snad i prectes. Pak se nebudes hloupe ptat.Proste nekdo to potrebuje tak a nekdo jiny takhle. Kdyz dotycny vi o co jde tak si to okomentuje a pripadne zmeni tu hodnotu. A ne nema to nic spolecneho s IE8, je to prave pro korektni fungovani i v IE11. Co je na tom k nepochopeni.Bezne se v sablonach vyskytuje zakomentovany kod.

Tak to jo. Díky.