» Poradna » Web a internet

HTML kód pro vytvoření podstránky

Zdravím chci se zeptat zda je nějaká možnost jak přes HTML kód jedné hlavní stránky (web.cz) nějak vytvořit podstránku ? (web.cz/podstranka/) jde o to že jsem si pořídil doménu s webhostingem ale můžu editovat jen kód pro hlavní stránku ale možnost vytvoření nového souboru nebo vytvořit podstránku jsem nikde nenašel, dokáže mi někdo pomoct ?

Odpovědi na otázku

A proč bys nemohl? Pokud máš skutečně webhosting, tak tam můžeš nahrát kolik chceš souborů s podstránkami a na tu hlavní stránku nasázíš odkazy na podstránky, ne?

Problém je v tom že web hosting je napojen na speciální editor domény kde je místo na kód který se hned sám nahrává na doménu, soubor nenahrávám, ani taková možnost není

Co ti na to rekla podpora webhostingu? A zkusil ses podivat jestli nemaji nejakou napovedu?Je celkem nesmysl, aby ti umoznili mit jen jednu stranku...

V tom případě jsi asi nepochopil ovládání hostingu a budeš se muset podívat do nápovědy, protože tohle rozhodně není standardní hosting.

Tak.. určitě by mělo jít se k webhostingu připojit i přes FTP. V FTP klientovi se dá většinou nastavit, jaký editor chcete používat, i ten, co máte v PC.

FTP v roce 2020? To snad ne...

Je fakt, že jsem na svůj web nějaký rok nic nenahrával, ale tenkrát jsem to dělal přes FTP, co se používá dnes?

Cokoliv co neprenasi prihlasovaci udaje v citelnem formatu.Idealne neco jako rsync pres SSH.

Díky, na to musím mrknout. Trochu jsem zamrzl v čase. Běžné hostingy v ČR to podporují?

Nevim, hostingy nepouzivam. Ale neumim si predstavit hosting postaveny na Linuxu ktery by mel zakazane SSH nebo nemel nainstalovany rsync.

Hosting mám od FORPSI a je na Linuxu, tak to asi bude ok. Díky za nasměrování.

Nevidím důvod, proč ho v tomto roce nepoužívat.

Existuje hromada rychlejších, spolehlivějších, bezpečnějších a schopnějších náhrad. SCP snad dneska umí všechno, případně je tady SFTP/FTPS. Pletou se mi, ale jedno z toho je snad primitivní FTP zabalené do SSL tunelu. Alespoň něco.Už není doba, kdy jsme omezeni na 60kB RAM a FTP klient je problém. FTP zastaralo před více než 20 lety, zaslouží si opočinek v jedné kryptě hned vedle telnetu, gopheru nebo HTTP 1.x.

nenabízí ten hosting třeba instalaci nějakého redakčního systému (Wordpress ap) - některé to nabízí zdarma na pár kliknutí a pak se nemusíš patlat se stránkami ve statickém HTML, ale normálně se přihlásíš na web a tam si ty stránky "naklikáš" a do nich si v editoru, co vypadá jako chudší příbuzný Wordu naplníš obsah - žádný kód nepotřebuješ. Fajn věc, pokud chceš webovky kvůli prezentaci obsahu a nejde ti o to naučit se HTML.

kup si za 20,- mesicne normalni webhosting. To co mas je zrejme takova ta vizitka na jednom htrml souboru ktery nekteri registratori davaji zdarma k domene.Stejne budes narazet na prekazky ktery tam dali - presne na takovy vycuranky co by zadarmo chteli webhosting.Ale sorry pokud se pletu..