» Poradna » Programy

HTML, CSS nebo JavaScript?

Ahoj, pokud se chce člověk učit programovat s jakým programem mu doporučujete začít pokud jde o webové stránky? Je pravda, že pokud někdo začne s JavaScriptem tak se přitom i snadno naučí HTML a CSS? Chci se tomu věnovat a naučit se, ale nevím s kterým z nich začít.Díky za odpovědi.

Odpovědi na otázku

Tady není žádné nebo, to vše je provázané

Tak na webové stránky je základ HTML a CSS, bez toho se nepohneš nikam dál. A teprve až tohle budeš ovládat, tak má smysl pokračovat k JavaScriptu, PHP atd. Ale bez HTML a CSS žádný web neuděláš, kdežto bez všeho ostatního základ ano.

zacni s HTML, potom CSS a nakoniec Javascript. na tieto zalezitosti nepotrebujes ziaden extra special program, na zaciatok ti staci co i len trocha lepsi Notepad ako je Notepad++, Sublime Text, Atom.io, VS Code. A ked sa to tak vezme, tak s tymto si de facto vystacis po cely cas co budes robit stranky vratane back-endu.

HTML a CSS je základ, ale u toho se nelze bavit o "programování". Je to nástroj pro zobrazení obsahu na webu, ale bez nich se neobejdeš. Například když budeš chtít změnit barvu nadpisu z modré na červenou, tak musíš vědět jak v HTML+CSS vypadá zápis pro modrý a červený nadpis. Pak až pomocí toho javascriptu budeš schopný tuto změnu provést v nějaký okamžik (např. při kliknutí na tlačítko).

A jake webovky chces delat? Pouze nejaka zobrazovadla statickeho obsahu? HTML+CSS+Javascript je absolutni minimum a to se jeste bavime pouze o klientske casti (browser), a co server? Bude tam nejaka databaze?

<button type="button" onclick="document.getElementById('tlacitko3').innerHTML = promenna3; "> Změnit </button> <button type="button" onclick="document.getElementById('tlacitko3').style.color = 'red'; "> Změna stylu textu </button>