» Poradna » Programy

.htm není .HTM - smrt Gatesovi

 Zdravím, mám problém, s Frontpage. Před rokem jsem si vytvořil stránky, dal na ně tuny obrázků, všechno chodilo dobře,.... až do onoho neblahého  dne něgdy v prosinci , kdy začal Frontpage (asi) přejmenovávat moje soubory z malých na velká písmena. místo index.htm to uložil jako INDEX.HTM a podobně. Dokud přejmenoval jen pár věcí, ani jsem si toho nevšim, ale od začátku ledna mám takhle přejmenovaných asi 60% souborů. Mám pocit, absolutní a relativní odkazy se píšou snad dobře, tzn. ve zdrojovém kodu je všechno malými písmeny, ale jak jsem něgde něco změnil a uložil si to, LUP a frontpage ten soubor uložil ne jako obrazek2.jpg ale jako OBRAZEK2.jpg apod. Takže po kliknutí na odkaz se nic neděje. Nechápu, u mne doma na počítači to funguje, i když promažu cookies atp, ale na webu to nejde. Na wz.cz to akorát napíše, že soubour nemůže být zobrazen, protože na wz.cz není (přitom tam je, ale kapitálkama).Moc si přeju pomalou a ukrutnou smrt tomu gdo za to může - gatesovi ďáblovi jednomu, ale ted potřebuju vaši radu.dík

Odpovědi na otázku

Spíš si myslím, že to souvisí s tím, jestli ty stránky jsou umístěné na Windows nebo Linux serveru. U Win je to jedno, u Linux serveru je rozdíl mezi malým a velkým písmem.

Je to presne tak. Windows nerozlisuje mala / velka pismena. Ja kdyz jsem zacinal, tak jsem mel totozny problem

ale rozlišuje, musíš to ale nastavit při instalaci ...

win2000 a vejš maj taky volbu rozlišování mezi velkejma a malejma písmenama

to by me zajimalo kde jsi na to prisel ;o)

 nechceš po mě abych si instaloval w2000 znovu, přes tv/out to nahrál na VHS, odtud zpět do PC, pak to printscreenul, uložil na weba poslat ti to ?

staci nejaky link kde to bude popsane ;o)

problem je celkem jasnyproblem spociva v tom, ze na wz.cz pouzivaji linux, ktery rozlisuje mala a velka pismena, proto ti to pise, ze soubor na serveru neni.proc to dela FrontPage nevim a hlavne ho nepouzivam, ale reseni je jednoduche - napr. pomoci TotalCommanderu soubory prejmenovat na jmena s malymi pismeny.Myslim, ze do verze 5.5 to bylo pomoci klavesy CTRL+T, o 6 pak CTRL+M (ale nemuzu 100% zarucit - hledej v menu)

Doporucuju aby jsi prestal pouzivat frontpage na tvorbu stranek a zazac s necim malinko lepsim

Treba s Notepadem

díkiy za rady přátelé.........stahnul jsem si ze slunečnice total commander, ale ono to zas po mne chce 28 usd..... nevíte jestli je nějaká freeware verze Totalcommanderu?

Pokud pri startu TC stisknes tlacitko, ktere ti napise, tak bude fungovat normalne dal.

Neni - ale TC se da pouzivat i tak, jen pri spusteni musis zmacknout 1, 2 nebo 3

zdravim,  napište sem třeba odkaz někam, kde se něgdo ptá na stejný problém a je i odpověd. dík

az budes nahravat z disku soubory na web tak pri FTP prenosu zadej convert filenames to lowercase,vsechno se to nahraje v malejch pismennehc

mé doporučení je naprosto jiné : jestli máš malejma a velkejma písmenama i odkazy v těch stránkách - tak nejjednodušší je změnit hosting.