» Poradna » Mobily

HTC Desire 516-paměťová karta

Čaute lidi,vždycky jsem měla problém s velikostí paměti v telefonu která je 4GB , a telefon mi často psal že nemám dostatečnou paměť v telefonu když jsem si chtěla něco stáhnout nebo i vyfotit fotku, rozhodla jsem se tedy koupit si 32GB paměťovou kartu, a je to opět to stejné, telefon mi píše že na kartě SD je málo místa, když se ale kouknu do nastavení je tam napsané že na SD kartě je dost místa (29,38GB) Proč mi teda do telefonu nejde nic stáhnout? díky za každou radu :)

Odpovědi na otázku

Android rozlišuje různé paměťové úložiště. Na kartu můžeš ukládat soubory, můžeš si ve foťáku nastavit, aby se tam ukládaly fotky, ale některé aplikace musí být ve "vnitřní" paměti. Takže se vcelku běžně stává, že máš sice na kartě fůru místa, ale telefon hlásí málo paměti. Jak z toho ven je na dlouhé popisování, v řadě případů to dokonce ani bez "rootu" zkrátka nejde.Pro začátek bych doporučil v nastavení aplikací přesunout všechny, co jdou, na paměťovou kartu. Nejdou všechny, ale něco asi jo.

Díky, hned se do toho dám :)

Protože aplikace se nestahují na externí SD, ale do interní paměti.

A proč když chci něco vyfotit, mi to napíše na kartě SD je málo místa...

To je věc nastavení aplikace na focení. V tom je nějaké nastavení a tam se dá určitě změnit, kam má ty fotky ukládat. Nastav si tam tu SD kartu...

Nejspíš je ve fotoaplikaci nastavena interní SD. Mělo by to jít změnit.