» Poradna » Počítačové sítě

Htaccess, mod_rewrite obecné a konkrétní url adresy,podmínky

Zdravím,
mám problém a už dost dlouho jezdim po internetu a hledám řešení ačkoliv nevím, jestli vůbec existuje.
Jedná se mi o přepisování url adres mod_rewritem:

toto je obsah .htaccess:

RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteRule ^(diskuze)/([^/]+)/([^/]+)?/?$ klub.php?dir=$1&permalink=$2&page=$3
RewriteRule ^(diskuze)/?$ kluby.php
RewriteRule ^(kluby)/?$ kluby.php
RewriteRule ^(user)/?$ user.php
RewriteRule ^(user-zmena)/?$ user_udaje.php
RewriteRule ^people/([^/]+)/([^/]+)?/?$ profile.php?jmeno=$1&id=$2

poslední pravidlo přepisuje odkaz na určitý profil člověka podle ID, jenže já bych rád měl ještě jednu možnost zápisu url směřující na profil člověka, tak aby seděla doména www.neco.cz/jmeno misto "jmeno" by tam byla možnost zapsat cokoliv resp. jméno toho konkrétního člověka vlastnící profil (které bude v db unikátní).
problém je, že když tam dám jednoduche pravidlo

RewriteRule ^([^/]+)?/?$ profile.php?permalink=$1

nebude to sedět, protože se to pravidlo se bije s těmi nad ním, jelikož potom cokoliv zapisuju do adresy za první lomítko, neví kam to má šoupnout.
není třeba možné nějak napsat podmínku:

IF tyto příkazy nebudou vyhovující
ELSE IF tento vyhovuje, tak ho proveď?

Odpovědi na otázku

Díky za odpovědi a tipy!