» Poradna » Notebooky

Hry se sekaji i na pomerne slusnem NTB

Zdravim vsechny!Mam sestavu:intel Core i7-6700HQ CPU 2.60GHz16 GB RAMNvidia Geforce GTX 960MWindows 8.1, 64bitProblem je, ze hry nejsou az zas tak plynule, jak jsem cekal. Blues and Bullets dost seka ale nejvetsi pruser je zatim Tera Online, kterou jsem dnes zkousel a na minimalni detaily ma tak 15 FPS. Pritom znamej to hraje na masine daleko starsi a jede mu to krasne na plny detaily. Je mozny, ze by to bylo ovladacem? Nebo kde muze byt zakopany pes? Notebook mam cca 1 mesic...

Odpovědi na otázku

Nechce se mi po tom pátrat, ale není problém v přehřívání? NTB není stavěný na hry.PrasatkoPee

vam tu uz fakt kompletne jebe s tym "ntb neni na hry"??.....radsej si v nvidia control panel skontroluj ci sa ti v 3d aplikaciach zapina dedikovana karta..

Pozri sa na chladič na GTX 750 a na GTX 960M. Pripadá Ti rovnaký?

a co teraz? mam sa posrat?

Nie, máš použiť vec na krku a pochopiť, že chladič na GTX 960M je menší ako na GTX 750 (zrovnateľné grafiky) a tak teploty tiež zrovnateľné nebudú

Ako píše kolega - prehrievanie, alebo ideš na IGP

Zde se podívejte na hrubé porovnání grafických karet:http://www.videocardbenchmark.net/high_end_gpus.htmlPro představu vaše GeForce GTX 960M má 1725 bodů, jakou GK má váš známý? Pokud se vám to stále nezdá:- Zálohovat data, provést čistou reinstalaci systému z DVD (ne ze zapraseného recovery od výrobce, to smažte).- Ovladače stáhnout pouze ze stránek výrobce.- Aktualizovat operační systém.- Zálohovaná data proběhnout ESETem, Kasperskym, Antimalwarebytes nebo jiným funkčním antivirem.- Potom napište, zda je NTB stále pomalý.

Nikoliv 1 725 bodů. Ono totiž kouknout na zprůměrovaný výsledky nestačí, reálný výkon je totiž podobný s GTX 750Ti, proti které má 960Mka jen o něco nižší takty: http://www.passmark.com/baselines/V8/display.php

Diky vsem za reakce. Prehrivani to urcite neni. NTB je novy a co se teplot tyce, tak uplne v pohode. Znamy ma AMD Radeon R5 M255a tam mu to slape v pohode. Ta reinstalace me take napadla, ale tu beru jako uplne tu posledni moznost. Lze v PC tu kartu nejak otestovat, zda vykazuje plny vykon a funguje tak jak ma?

Ano třeba AIDA64, Nástroje > TestStabilitySystému (vč. testů pouze GPU). Rychlé porovnání výkonu GPU proti CPU dá Nástroje > benchmark GPGPU.Test je třeba nechat běžet déle, na grafu uvidíš průběh.

Zalezi co ma znamy jestli ntb nebo desktop.Mobilni procesory a grafiky jsou nehorazne pomale oproti dekstopovym verzim.http://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GTX-960M-v... O 103% pomalesji.Vic jak 30fps na nejnizsi detaily u tera neocekavej.

Ntb grafiky jsou pouzitelne od 970M , 960M je pomalejsi jak 750Ti a to je nejlevnejsi pouzitelna herni karta pro desktop.

"o 103% pomalesji" - co si mal z matematiky?

Znamej ma notebook, takze tady problem nebude...

Porovnávat s 960kou je značně z cesty. Sice se jmenují stejně, ale je snad všem jasné, že výkonem bude níže, viď? Výkonem je lehce pod GTX 750Ti a to už na normální hraní stačí. Absolutně nemůžu souhlasit s tím, že na hraní se hodí až 970M (jak zmiňuje někdo v první reakci).

To vypadá, že spouštíš hry špatnou grafickou kartou (Intelem) . Klikni na spouštění soubor hry (klidně zástupce) a zkontroluj si, na jakou grafickou kartu máš hru nastavenou http://s20.postimg.org/uxsigfnzh/screenshot_188.png . Pokud Intel, tak si hry budeš muset ručně přenastavit v Ovládacím panelu Nvidia.

Jede to na Nvidii... Zkousel jsem obe varianty a ta s intelem byla jeste horsi...:D

Niektoré tieto notebooky majú 4k obrazovku ... Nieje možné že to spúštaš práve v 4k ? Ja som mal ten istý problém

Nene, urcite ne... Notebook je pouze Full HD

Bylo by dobre zmerit ten vykon nejakym srovnatelnym benchmarkem.Tera Online je neoptimalizovany sajrajt, je narocna hlavne na CPU. I na vykonnych strojich to treba ve mestech klidne obcas pada na hodnoty, ktere pises. Cili z toho bych nevychazel. Nejdriv to zmer necim, co lze porovnat.Jinak klasika, prehrivani, zatez na pozadi, drivery, spatne nastaveni...

Měl by v první řadě čistě a bez "blbostí" nainstalovat znova OS.> Sehnat si danou instalačku (asi ví kde, a jakou).> Připravit si kompletní sadu ovladačů k dané mašině.Pak znova otestovat, a pokud problém přetrvá, SW to jistě není.

na 960M a i5 6300 hram witchera 3 na fullHD na stredne 40fps

presne tento problem mam aj ja v service HP mi povedali ze stym sa neda nic spravit presne tutu istu konfiguraciu mam aj ja na nootebooku