Hry na SSD

Dobrý večer,může mi někdo erudovaný prosím vysvětlit, jak je to s hrami na SSD? Patří tam, nepatří? Zkusil jsem na starší notebook Lenovo Z50-75 nainstalovat demo FIFA 18 a na nejnižší rozlišení a detaily to bylo, k mému překvapení, poměrně hratelné, bez záseků, samozřejmě o 60 a více FPS jsem si mohl i tak nechat zdát. Přitom při spouštění z HDD je pro mě s cca 14 FPS nehratelná FIFA 16. Pro obě hry nesplňuje notebook minimální požadavky, u 16 grafiku, u 18 procesor a grafiku. Má SSD tak velký vliv? Všude jsem totiž našel, že SSD pomůže jen s loadingem a otevřeným světem (SWBF, GTA) a pro hry jako takové to žádná výhoda není, protože když nestíhá procesor a grafika, tak je to jedno. Vím, že moje zkušenost to vyvrací, ale nechci složitě přetahovat hry z HDD na SSD, tím ho zaplnit, abych nakonec zjistil, že to byla spíše náhoda. Je tedy lepší všechny hry mít na SSD, nebo se to liší kus od kusu?

Odpovědi na otázku

Ahoj mezi SSD a HDD poznáš rozdíl jenom v pár hrách (Zatím),, ale řeč je o rychlých HDD, ale když máš nějakou green úspornou a pomalou plotnu, tak je to rozdíl oproti SSD hodně velký,, někdy až k ne hratelnosti hry,,

HDD vs. SSD nemá absolutně ŽÁDNÝ vliv na výši FPS. SSD jen a pouze urychlí načítání, to znamená, že se zrychlí spuštění hry, zrychlí se přepínání scén ve hře, někdy i přepínání pohledů atd., ale pokud už je scéna načtená a ty se v ní jen pohybuješ, tak je úplně jedno, jestli máš HDD nebo SSD, nebude žádný rozdíl.

Jinak ale samozřejmě pokud máš na SSD místo, tak je lepší tam mít i hry, protože se tím výrazně zkrátí veškeré prodlevy při načítání dat ve hrách.