» Poradna » Notebooky

Hry běží na integrované, místo na dedikované grafické kartě

Zdravím. Mám ntb Acer Aspire 771G - s procesorem Intel core i3 3110m a integrovanou grafikou Intel HD graphics 4000. Zároveň je v ntb dedikovaná grafika Nvidia GeForce 710m. Troufám si říct, že v pc se dost vyznám. Ale s tíhmle si pravdu nevím rady. Spousta her mi totiž jede přes integrovanou grafiku, namísto nvidie. V nastavení nvidie mám jasně nastaveno, že se má hra spouštět přes dedikovanou grafiku, nastavil jsem i globální nastavení grafiky, aby defaultně používala dedikovanou kartu, ale spousta her mi stále běží na integrovaný. Dokonce i když hru spouším přes výběr "spustit s grafickým procesorem" -> "Vysokovýkonný procesor nvidia" hra stále běží na integrovaný grafice. Zkoušel jsem i stáhnout starší driver grafiky. Podle různých fór je nejstabilnější verze 358, nebo 362. Ani jedna problém navyřešila. Nemáte někdo stejný problém, případně jeho řešení?

Odpovědi na otázku

Vzhledem k tomu, že 710M není skoro o nic rychlejší než Intel HD4000 tak si moc nepomůžete. https://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-710M.84746... jinak pořadí instalace Chipset > Intel Grafika > nVidia Grafika. I ovladače té Itel grafiky to ovlivňují...

To bych se hádal. 710M je z mého uživatelského hlediska znatelně výkonnější. Když to vezmeme ku přikladu podle frameratu her, tak rozdíl je mnohdy v řádech desítek FPS. Každopádně děkuji za radu

Hádat se můžete, ale jaký máte důkaz kromě svého přesvěčení a pocitu že zrovna notebookcheck.net a nejen on neříká o výkonnosti 710M pravdu ?

On se ale neptal na názor či porovnání Intel HD4000 a 710M. On chtěl řešení problému proč se mu namísto 710M spouští hry na HD4000.

...jinak pořadí instalace Chipset > Intel Grafika > nVidia Grafika. I ovladače té Intel grafiky to ovlivňují...Ano a já sem mu napsal názor, že spousta práce a málo užitku.

stále nechápete psaný text. On se nikde neptal na něčí názor, ale řešení. On se ptal na A, vy jste odpověděl na C. Na C se neptal.

...jinak pořadí instalace Chipset > Intel Grafika > nVidia Grafika. I ovladače té Intel grafiky to ovlivňují... jsem asi myslel co ?

Přesně tak, jak píše wifit. Některé hry jsem nedávno ze zvědvosti zkoušel na obou grafikách a na 710M jdou znatelně lépe. A to co se týče FPS, tak i teplot. Intel grafika se mi konkrétně na tomto dle mého názoru stupidně navrženého notebooku často přehřívá a notebook se sám vypne, aby nedošlo k požkození. Nvidia grafika nikdy nic takového nedělala. Avšak to nic nemění na tom, že jsem se ptal, jak přesvědčit hru, případně ntb, aby spouštěl hry přes nvidii a ne přes intel, ne na porovnání HD4000 s 710M

Jak konkrétně zjišťuješ, že hra nejede na dedikované, ale na integrované?

Většinou v nastavení hry je to napsáno

Je dost možné že to špatně detekujou.Zkus použít GPU-Z a sledovat výkon dedikované grafiky při hraní.

To je dobrý nápad. Díky. Zkusím

Ne, není. Úplně nejjednodušší je pužít přímo nastavení v ovladačích nvidia bez nutnosti stahovat a instalovat další software:1. otevři ovládací panel nvidia2. v nabídce "Plocha" zaškrtni "Zobrazit ikonu aktivity jednotky GPU v oznamovací oblasti"Následně se ti v oznamovací oblasti objeví nová ikona a když na ní najedeš myší, tak se ti zobrazí aktuální programy, které grafiku nvidia využívají...