» Poradna » Programy

Hry a notebook

Zdar,
doteraz som hraval vzdy na desktope, ale presedlal som na notebook a mam par otazok :
1. VSYNC - je dobre to mat zapnute? Na co je to vlastne dobre?(povoli max fps 60). Grafiku mam GF 9500M GS 512MB a screen 15.4"WXGA+
2. Hry vyzeraju najkrajsie na nativnom rozliseni displeja (1440x900), posobia tak ostro, ale proste v novsich hrach (oblivion, neverwinter nights2, gothic3) citit celkom velky fps drop (tj aj na 20) uz aj pri nizsich detailoch. Ako to riesite? Je lepsie mat klasickych 1024x768 a trocha pridat detailov (ale hra nevyzera aj tak tak dobre) alebo nativne rozlisenie (u mna teda 1440x900) a low detaily?

Pre info zostava :
Asus M51
Intel Core2Duo T8300 2.40 Ghz
3GB ram @ 667
GeForce 9500M GS 512MB VRAM
15.4"WXGA+
disk 250gb
Win Vista Home Premium :(

Odpovědi na otázku

re

1) Proč zatěžovat grafiku a procesor, když můžeš mít 60 fps jako maximum?
150 fps ti už přece nic nepřinese.
2) Řešíme to tak, že hrajeme na PC a ne na noťasu.

ano to je dobre riesenie, ale niekto proste potrebuje prenosny pocitac pre svoju existenciu

pri tejto zostave to uz fakt je prenosne pc ako notas sa to uz brat ani neda tipujem vydrz max.2h a45min pri zatazeni

to ano ale nepotřebuje hry pro svou práci ( mimo vývojáře). Realita je taková, že NTB vhodné na hry, jsou o několik desítek tisíc dražší než jejich stacionární protějšek.