» Poradna » Notebooky

Hrozný zvuk z mikrofonu

Dobrý den, mám notebook Lenovo ThinkPad Edge, půjčil mi ho kamarád abych mohla pracovat z domova, ke své práci potřebuji reproduktor a mikrofon, oboje zmíněný noťas vlastní, půjčila jsem si ho minulý víkend a od pondělí až do čtvrtka vše fungovalo bez problémů (tzn. já slyšela volané a oni zase slyšeli mne) ale v pátek mi několik lidí řeklo, že mně špatně slyší a jedna paní mi dokonce práskla s telefonem jen co mne slyšela (jen podotýkám, že lidem nic nenabízím, můj hovor očekávají a není tak důvod mi pokládat tel bez jediného slova) tak jsem si zkusila zavolat na svůj mobil a to, co jsem slyšela, se dá jen těžko popsat, no zkusím to, něco jako hlas zrůdy?? Nebo něco takového, prostě příšerný zkreslený hlas, který vůbec nezněl jako lidský hlas, ale jako z nějakého hororu, prostě strašně hluboký děsivý hlas, kterého se ta paní pravděpodobně lekla a proto to hned položila a vůbec se jí nedivím Zkoušela jsem si pohrát s nastavením zvuku, ale nic nepomohlo, zkusila jsem i odinstalovat a znovu nainstalovat program "název společnosti" SW Phone, kterým volám lidem a taky nic. Noc předtím jsem dělala nějaké aktualizace přes Windows Update a taky jsem si nainstalovala program HP k tiskárně a propojila ji s noťasem a ráno jsem ho zapla, začala volat a už byl tenhle problém. Nemůže to být třeba tím? Sluchátka s mikrofonem použít nemohu, protože nefunguje zdířka pro jack. Co mám dělat?

Odpovědi na otázku

Sehnat si jiný počítač nebo se obrať na kamaráda, ať ti prozradí, co s tím dělal. Nečekáš snad, že tady je věštírna, která uhodne, co z tebe dělá zrůdu? Jo a doporučuji, aby ses zkusila poslechnout i přes něco jiného, třeba to je tvůj skutečný hlas Vážně, každý slyší svůj hlas úplně jinak, než zní ve skutečnosti a jak ho slyší ostatní a když má možnost slyšet svůj hlas ze záznamu, tak se hrozně diví

Tohle je SW problém. Samotný mikrofon a zvuková karta jsou v pořádku.Zakaž aktualizaci ovladačů přez Windows Update - tím se to nejspíš rozbilo a vrať předchozí verzi ovladače zvukové karty a chipsetu, nebo stáhni ovladače ze stránek výrobce notebooku (vyhledat podle typu/modelu) a nahraď ty vnucené updatem.

Upřímně moc nevěřím tomu, že by ovladač dokázal změnit hlas. Jistě se může stát, že ovladač způsobí nefunkčnost mikrofonu, ale že by fungoval, jen nějak podivně měnil hlas, to je silně nepravděpodobné. Je to kamarádův počítač, takže se musí zeptat jeho, co s tím dělal. Spíš bych tipoval, že si z ní kamarád vystřelil a úmyslně tam nějaký takový nesmyslný "měnič hlasu" nainstaloval schválně

Jen pro informaci: před časem mi volal známý, že si pouští nějaký kurz hraní na kytaru a že je to rozladěné ... Opravdu to hrálo silně falešně. A po přeinstalaci (správného) ovladače to hrálo dobře. Taky jsem se divil.

Kamarád si z tebe asi udělal legraci a nainszalohal Ti dopředu modulátor hkasu a oak ho vzdáleně zapnul :)