» Poradna » Počítačové sítě

Hrozne pomale nacitavanie web stranok, rychly download

Mam takyto problem: od vcera sa mi hrozne pomaly nacitavaju webove stranky a to pod vsetkymi prehliadacmi. Trva to aj niekolko minut.
Namerana rychlost internetu (na www.e-go.sk ... a www.netlab.sk) je vsak ovela vacsia, od 100 do 1500 kB/s. Download suborov je tiez rychly, rovnako ako ostatne sluzby, bittorrent a pod. Tento poblem sa vyskytol za posledne 2 mesiace uz dva krat v rovnakej dobe na dvoch roznych pocitacoch a zakazdym trval asi 4 dni, potom bolo vsetko v normale. Volal som na hotline providera, ale kym sa nieco zacalo riesit tak to vdy preslo. Avast antivirus ani Spybot S&D nenasiel zidne virusy, spyware ani ziadny iny skodlivy sw, okrem toho pouzivam Kerio firewall. Moj provider bol Lokalnet, ale po novom roku presli pod Netlab, vtedy niekedy sa cele toto zacalo.
Neviete mi poradit v com to moze byt alebo aspon ako mam postupovat ?

Odpovědi na otázku

Problém je u poskytovatele připojení,prostě jsou přetížena ta vlákna po kterých PC přistupuje na servery,pro download jsou obvykle používány jine linky.Reklamuj to prostě,pokud se stále nebude nic dít a provozovatel nebude nic řešit,žádej slevu na paušálu za připojení

Ty uz radsi nerad.

podívej se sem na příspěvek od "nutt" http://www.poradte.cz/pocitace-a-prislusenstvi/... ...

Může to být také tím, že to přeháníš s čištěním počítače. Potom, než se všechny ty cookies obnoví...

Měl jsem podobný problém ale ještě k tomu mě to na některé stránky ani nepustilo ( ebay,yahoo...) Problém byl v DNS. Tak jsem místo DNS poskytovatele přepnul na Open DNS. A jelo to uplně perfekně. Zkus to nic za to nedáš. www.opendns.com

Zkusils vypnout vsechny torrenty a podobne sluzby? Internet se line vlece, kdyz mas zablokovany upload a taky nektere routery dobre nezvladaji vetsi mnozstvi spojeni(pripad torrentu).