» Poradna » Notebooky

Hromadné zmenšení filmů

Zdravím, mám na disku cca. 100 filmů a plánuji přidávat další. Filmy stahuji ve formátu .avi. Problém je ovšem v tom, že disk má pouze 250 GB místa, takže mi již hlásí málo místa. Nerad bych se filmů vzdával. Stáhl jsem s HandBrake pro snížení velikosti při zachování kvality, ale ten to umí pouze po jednom videu. Neznáte prosím nějaký program, který to dokáže převést hromadně? (nechce se mi překlikávat 100 filmů. Výstupní formát je mi jedno, přehrávám pouze na počítači. Děkuji.

Odpovědi na otázku

To budeš zmenšovat do Vánoc. Kup si větší disk.

Freemake Video Converter to umí hromadně, ale pokud není zdrojové video v nějakém přehnaně vysokém datovém toku, tak to nezmenšíš aniž by se to nepoznalo i na kvalitě.Proč nekoupíš nový disk, nebo to nenacpeš na DVD? DVD dneska stojí asi 5 Kč...

Protože mám notebook a jsem student, takže nový notebook nepřipadá v úvahu. A DVD? Mám notebook, DVD hrozně hučí, navíc noťas sbalím sebou na chatu a kdekoliv a vyberu si tam ze 100 filmů. Není to lepší než tahat nějaké DVD? Takže pro pohodlí.

Když tvůj notebook nemá DVD mechaniku,tak si kup externí 2,5 HDD a ten strčíš do kapsy u košile nebo trenek.

samozřejmě jsem nemyslel nový notes, ale prostě exterák. Teda ne hotový exterák - důvodů proti je víc, ale box:https://www.tsbohemia.cz/axago-ee25-xa3-usb-3-0-al... a do toho jakýkoliv notebookový 2.5 palcový disk - třeba:Seagate Mobile HDD 1TBhttps://www.tsbohemia.cz/seagate-mobile-hdd-1tb_d2... Spíš jde o to, abys neudělal něco podobného případu, kdy si album s fotkama, co chceš uchovat převedeš z kvalitního JPG - třeba 4 MB fotka na sice stejné rozlišení, ale v kvalitě 50% čímž sice nezmenšíš rozlišení a získáš místo navíc, ale kvalita půjde viditelně dolů.

jinak samozřejmě pokud jde třeba o filmy přímo zkopírované z DVD Video disku - tj. třeba 2 hodiny filmu mají 4 GB ale rozlišení jen 720x576 (formát VOB - tj. MPEG2 - starý a zbytečně neefektivní formát na ukládání filmů), tak se to dá převést na MPEG4 AVI o rozlišení řekněme taky 720x576, ale o velikosti poloviční, aniž bys poznal rozdíl.Na to používám ve Freemake tohle nastavení:http://abload.de/img/freemake_avi_editor_p... Ale pokud máš třeba 4GB film v MKV 1920x1080 tak to asi velikostně moc nezmenšíš, pokud to chceš zachovat ve stejném rozlišení.

Externí disk

Handbarke používám a umí třeba 50 filmů najednou.Klikni na spouštěcí soubor,otevře se Handbrake.Spusť první překodování.Pak klikni znovu na spuštěcí soubor a zajeď myší dolu na lištu na program.Objeví se ti otevřené další okno Handbrake.Klikni na něj,Handbrake ti dá otázku a dej NE!Otevře se Handbrake podruhé.A pokračuješ stále dokola.

Jinak ti také doporučím Format Factory.Nástroje konvertoru: podpora převodu video souborů do formátů MP4/3GP/MPG/AVI/WMV/FLV/SWF, podpora převodu audio souborů do formátů MP3/WMA/AMR/OGG/AAC/WAV, podpora převodu grafických souborů do formátů JPG/BMP/PNG/TIF/ICO/GIF/TGA, ripování DVD do video souboru, ripování audio CD do hudebního formátu, podpora formátů, které používají iPod/iPhone/PSP/BlackBerry,

V Handbrake je volba Source -> File a Source -> Folder (one or more files)..

Handbrake se dá ovládat z příkazové řádky, takže napsat batch je asi trochu pohodlnější. :)

Jak píší ostatní, řešení je nakup externiho disku a ne zdlouhavé a zbytečně zmensovani už tak pravděpodobně nekvalitních ripu.

Větší disk je vždycky lepší volba, ale já si třeba chci nandat 1 sezonu serialu do mobilu a taky potřebuju hromadně překodovat videa.Format Factory, kdo objevil, uz nehledá dál. Je pro ten účel nejlepší, večer to tam naliješ a ráno to máš hotový.

Dávkové zpracování umí spousta programů. A pokud chci sezonu seriálu do mobilu, tak holt nestahuju HD a pak má 1 díl třeba 300-400 MB v rozlišení 720x400, což na tom mobilu je úplně v pohodě.

Pamatuj, že komprese videa je vždy ztrátová a vždy způsobí ztrátu kvality.