» Poradna » Ostatní

Hromadné přejmenování souborů

ZdravímPotřebuji přejmenovat hodně fotek, a chtěl bych se zeptat, jestli na to neexistují nějaké programy. Případně, zda-li bych si mohl nastavit, že u každé fotky potřebuji aby bylo např. toto. A ten program by jen přidal pořadí, takže výsledek by byl. toto1,toto2,toto3,toto4 atd... Existuje něco takového? Díky moc.

Odpovědi na otázku

XnView například a mnoho dalších.

Děkuji, ten je dobrý, dalo by se nastavit, aby to řadil jako. toto1, a ne jako toto01 ? Dík

Zpravidla je v nabídce na kolik míst se má počítat. 1 001 0001 ...

Jednoznacne !!Total Commander a jeho hromadne prejmenovani souboru

A neumí toto Windows sám? Označíte fotky a přejmenujete první na Foto01 , zbytek by se měl přizpůsobit.