» Poradna » Programy

Hromadné odstranění interpunkce

Ahoj.POtřeboval bych z excel sešitu hromadně odstranit interpunkci (čárky, háčky..).Neví někdo prosím jak  se to dá udělat, dá-li se vůbec

Odpovědi na otázku

No asi by to slo nejak pres makra, ale pokud mas cas, tak tech trinact znaku nahradis rucne pres ctrl+h.

Najjednoduchšie ale aj najpracnejšie je nahradiť č za c, š za s, ...atd. Ctrl+H hore š dole s, Nahradiť všetky).

No a nahrát si to jako makro. Takhle to mám ve Wordu (je to zpraseně aut. převod z WordBasicu do VBA, ale jde o tu kostru)
Public Sub MAIN()Dim je$Dim neni$Dim iWordBasic.StartOfDocumentje$ = "áčďéěíňóřšťúůýž"neni$ = "acdeeinorstuuyz"For i = 1 To Len(je$)    WordBasic.EditReplace Find:=Mid(je$, i, 1), Replace:=Mid(neni$, i, 1), Direction:=0, MatchCase:=0, WholeWord:=0, PatternMatch:=0, SoundsLike:=0, ReplaceAll:=1, Format:=0, Wrap:=1, FindAllWordForms:=0    WordBasic.StartOfDocumentNext iEnd Sub

Mno jen pro úplnost .. interpunkce jsou čárky atd ve větách. Háčky a čárky = diakritika.

Protoze neumim makra, delm to primitivne a pomerne rychle. Ulozim xls soubor (prislusny list) jako dbf soubor, ten pak prevedu pomoci programu konverze cestin (stahnout freeware z http://terber.sky.cz) do ASCII a opet otevru v Excelu a ulozim.