» Poradna » Windows (a jiné OS)

Hromadná likvidace dlaždic W10

Určitě nejsem jediný, kdo po instalaci W10 ručně a jednotlivě likviduje všechny dlaždice ve Start nabídce. Neznáte někdo postup, jak je globálně vypnout? A také obráceně - když bych chtěl z některé dlaždice udělat zástupce na plochu? Typicky třeba Skype?

Odpovědi na otázku

... zde si vyber: https://365tipu.cz/2015/08/16/jak-do-windows... ... /já na Win8 používal Classic Shell http://www.classicshell.net/ ...

s ohledem na to, jak se W10 pořád mění, bych doporučil nástupce již nevyvíjeného Classic Shell zvaného Open-Shell-Menu:https://github.com/Open-Shell/Open-Shell-Menu

... ano, souhlasím. ...vždyť tam je odkaz...

Nemám dlaždice, ich zrušenie mi trvalo 15 sekúnd, divím sa ak na to chcete nejaký nástroj.

No, spíše bych řekl, že to trvá víc než 15 sekund, možná tak 20-30 sekund.

Tak treba ze instalujeme pocitace pro 1000 lidi

Uložit, spustit aplikaci a "něco" v ní poklikat taky nějakou dobu trvá. Nevím proč na to používat nějaký nástroj...

Ale taky za tu vykonanou činnost dostáváte zaplaceno nebo ne?

Nejlepší je si nastavit Start a spodní lištu přímo v instalačce přes LayoutModification.xmlPopsané to mám tu:https://krakatoa.www3.cz/win10aio.phpNebo prostě stačí na netu hledat LayoutModification.xmlnávodů najdeš mraky.

To je pro W10 hatery moc složitý.

Nejsi jediný. Rozčiluje mě to několikrát do roka.. opravdu nechápu proč má pracovní notebook s verzí systému professional mít ve startu předinstalované hry.

Nejen zástupce ve Startu - proč vůbec má mít hry a jiný balast instalované.

Tak půlka z toho vlastně nainstalovaná není a je to jen jakoby odkaz k instalaci ale stejně to tam nemá co dělat. Zajímavé je že Windows 10 Education tenhle balast v sobě nemá ale Professional ano.

Protože Windows 10 Education je pro různé firmy nebo jiné společnosti (podobně jako Enterprise), a ty tam žádný balast nebo jiné kraviny nemají.

Já si přes CCleaner vždycky odinstaluju ty kraviny jako např. Candy Crush SagaNebo ty dlaždice odepnu hned jak ten Windows nainstaluju abych na to omylem neklikl.

Všechno jde odinstalovat i bez toho pitomého CČističe.

Neříkám abys ho používal.

Taky takové blbosti nepoužívám. Lidi s CCLeaner a podobně řeší zbytečně zabrané místo na disku registrech a podobně, ale že mají úplně zbytečně zabrané místo CCLeanerem...

Mě to místo moc nezabírá

Ty "zbytečné" záznamy v registrech a tu a tam nějaký zapomenutý soubor po odinstalaci taky moc nezabírá. A pokud si to člověk totálně za*sere balastem, tak je stejně nejjistější reinstalace.

To je pak jeho problém.Ale stejně to mám jen pro odinstalace aplikací (jako např. Skype).Taky tam nemám žádný zbytečný balast.

Uninstal...to funguje i bez CCčehosi...

ale máš pravdu.

Jak dostat zástupce dlaždice na plochu: pravá myš na dlaždici, "Další", "Otevřít umístění souboru" a to tě typicky hodí do adresáře, kde je zástupce daného programu (dlaždice) a ty ho můžeš zkopírovat na plochu.Nefunguje to například pro Microsoft Store nebo Microsoft Edge, tam se nezobrazí menu "Otevřít umístění souboru".

Proto jsem se ptal typicky na Skype - umí někdo vytvořit zástupce na plochu?

A zkoušel jsi to, co funguje ve Windows snad od pradávna - chytit ten Skype ve Startu myší a na tu plochu ho jednoduše přetáhnout?

Ze Startu to jde - ale kupodivu nefunguje pravá myš - jedině levou a "Propojit". Z dlaždic to ale nejde už vůbec.

Děkuji za všechny návrhy. Instalovat jakýkoliv přídavný SW z pochopitelných důvodů nechci. Jednorázově sice není problém všechny ty dlaždice vyklikat, ale když to děláte několikrát týdně u dalších instalací, je to prostě otrava. Nejradši bych někde v registrech naše položku, která zobrazování dlaždic globálně vypne. Což zjevně asi nelze, to už by někdo poradil. Kdybych aspoň věděl, kam si W10 ukládají zobrazované dlaždice - pořád by bylo jednodušší ctrl-A, DEL.

Tak si ulož "vyklikanou verzi" start menu a pak jí po nový instalaci prostě obnov. Když si na to napíšeš baťák, tak to máš na klik.https://winaero.com/blog/backup-restore-start...

Tohle vypadá daleko nejrozumněji, dík

Nebo zkus skript viz:https://wmmania.cz/clanek/jak-odstranit-inte... Jen ten seznam aplikací bude potřeba doplnit (upravit), pořád se to mění

K tomu Skype:Když sem používávall W-XX, vždycky sem si zástupce programu tvořil přímo z umístění nainstalovaného programu: Takže v Program Files sem si našel požadovanej soft, u některých (pro sychr) sem si odzkoušl exáč a když fahčil, poslal sem ho na plochu jako zástupce. Hrabání se ve startu, kde sou odkazy přes buhvíjak napsaný scripty mě nikdy neoslovilo, snad by to v desítkách mohlo ještě fungovat. W10 už nemám, tak nevím...

Drobný problém je, že Skype není v Program Files ...

máš recht U mne se ten parchant nacpal do /opt/ a dokonce i do /usr/share/

A tiež nie ste jediný, čo nevie pozdraviť.