» Poradna » Ostatní

Hromada problémů s notebookem

Ahoj,v posledních dnech se mi na notebooku objevila spousta problémů, některé z nich, bohužel, dosud přetrvávají a nevím si rady. Žádám vás tímto o pomoc.Mám tento notebook: Acer Aspire 7736ZG-434G32Mn(Mám ho cca 3 roky - záruku už nemám; Dosud jsem s ním měl jenom jeden jediný problém, kdy padal do BSOD. To bylo cca po roce používání, reklamace vše vyřešila, byla potřeba výměna RAM. Od té doby vše bez problému)- OS Win 7 Home Premium 64-bit- Procesor: Intel Pentium T4300 (2.1 GHz, 800 MHz FSB, 1 MB L2 cache)- Grafika: NVIDIA GeForce G210M- RAM: 4 GB- HDD: 320 GB- tady je popis komponent podrobnější: http://support.acer.com/acerpanam/Manuals/acer/20... Jsem správce PC.Asi před 3 dny mi začal notebook vydávat pískavý až šumivý zvuk. Zjistil jsem, že zvuk jde z reproduktorů. Hlasitost toho zvuku je přímo úměrná s nastavenou hlasitostí reproduktorů, tzn., že jakmile vypnu reproduktory, "záhadný" zvuk zmizí. Nicméně zvuk reproduktory nevydávají vždycky a ne vždycky stejně hlasitě. Když dám hlasitost na maximum a poslouchám, kdy ten zvuk vydávají, tak je to hned při nabíhání Windows, po nabootování. Píská (šumí) to až do doby, kdy se Windows zcela zapnou a objeví se plocha. Pak pískání přestane. To stejné při vypínání, začne pískat, jakmile kliknu na "vypnout" a přestane, jakmile se Windows vypne. Jinak začne vždy, když zapnu video se zvukem nebo hudbu, zkrátka když se repráky aktivují. Pískot trvá vždy celou dobu videa/písničky a po ukončení videa/písničky pokračuje ještě vždy stejně dlouho, cca 2,5s, pak přestane. Je to takovej ten zvuk, kterej dělá normální mikrofon, do kterýho se zpívá, když se k němu nějak přiblížíte a on začne pískat (občas). Snad víte, co myslím, nevím, jak to popsat. Napadlo mě teda, že to je problém zabudovaného mikrofonu v notebooku, Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

A) Problém se zvukem může být způsoben studeňákem, nebo jiným mechanickým neduhem. Klidně i čipem, nebo kondíkem. Řeší servis a popiš závadu. Holt to nebude se zárukou. Jo a proč, PC je chvilku studené, pak se zahřeje, pak zase studené, chápeš kam mířím.B) Bránu ti poškodil ten červ / vir, tak aby mu nemohla škodit (antivir toto neumí napravit, jen odstraní nákazu). Je těžké / nemožné ji znovu "nastartovat" do funkčního stavu. Je mi líto, ale řeší se to zálohováním (VHD, ATI). Doufám, že zálohu máš, bod obnovy totiž určitě nepomůže. Pokud ne, tak buď reinstal OS, nebo použít FW třetí strany.

Takže podle tebe je zvukovka v háji a windows firewall taky. Reinstall je určitě řešení, ale instalovat zase všechno znovu a všechno přenastavovat se mi opravdu nechce. Bohužel, pc mám pomalejší, takže ještě určitě nějaká veteš v pc zůstala..před 5 minutama mi navíc vyskočila hláška, že Malwarebytes detekoval Trojan.agent. Nechápu, jak je to možný. Včera jsem všechno vyčistil a dneska jsem nic nestahoval, ani jsem skoro nikde na netu nebyl. Odkud se to bere? Asi to nakonec budu muset všechno reinstalovat, abych se toho zbavil.

A příště neserfuj pod účtem administrátora.PrasatkoPee

Proč?

Už jen kvůli této otázce. Protože pak si nezasviníš systém breberkama. Běžná práce pod admin eq. účtem, a serfování zvláště, může mít jediný smysl, chytit co nejvíc breberek. Nic jiného nepřináší.PrasatkoPee

Jen mě napadlo, nemůže mezi těmito dvěma problémy být nějaká souvislost?

Reinstaluj OS, když nezálohuješ a pak podej report. Ale, že by dnes červ narušil v systému zvuk, pochybuji. Není to nikde hlášeno.

Zálohu systému mám, ale víc než rok starou Nebudu riskovat, radši to přeinstaluju, ale až zítra. Notebook jsem už odpojil od internetu a na jiném počítači jsem si teď změnil úplně všechna hesla, která jsem všude možně používal, pro jistotu.

Ahoj,stále váhám nad tím, jestli windows přeinstaluju, protože dneska jsem zapl notebook a brána windows firewall je aktivní. Má to nějaké vysvětlení? Windows defender, AVG ani Malwarebytes nehlásí žádný potenciálně škodlivý software. Nicméně stejné to bylo i včera a pak mi zničehonic vyskočila hláška, že Malwarebytes zachytil "Trojan.agent". Už od včerejška není notebook připojen k internetu. Co byste mi doporučili?

Je to zanešený, reinstaluj a hlavně příště udržuj aktuální zálohy. A reinstalace se bát nemusíš, nic to není. A v OS pak není bordel. Jo, a pokud opravdu chodíš na nebezpečné stránky, je lepší buď jet z virtualizovaného OS, který má vypnutý přístup k tomu, na kterém běží. Nebo se nepřihlašovat jako administrátor, výhodu má guest v tom, že vir / červ, pak vůbec nesmí do systémových složek, dokonce ani k systémovému disku, může jen do usera, k běžným datům, jako jsou např. stažené soubory, videa apod.

Díky za radu. Reinstalace jako takové se nebojím, to jsem už párkrát v životě dělal, ale zabere mi hromadu času kopírování všech potřebných souborů z notebooku, pak zase zpátky a instalace všech potřebných programů. Mám externí hdd, na kterej všechno potřebný zkopíruju, akorát doufám, že se nezkopíruje nějakej ten vir, i když bych už žádnej mít neměl. To by pak ztratilo smysl.A na nebezpečné stránky vůbec nechodím. Žádnej warez ani nic podobnýho nenavštěvuju, ani z takových stránek nic nestahuju. To je ten důvod, proč vůbec nechápu, odkud se mi ten vir do noťasu dostal.Jinak. když se podívám do C:/Users, tak tam mám 3 složky. User1 jsem si vytvořil pro věci do školy, User2 jsem tam měl hned po instalaci windows, ten používám běžně a pak je tam ještě User3 s názvem "Veřejné". Tak nevím přesně, jestli ten User2 je administrátor nebo ne...

Ale když zapnu windows, tak mám možnost se přihlásit jen buď jako User1, nebo User2.

No, zavirování lze chytit i z flashky USB, nebo ext. HDD. Data lze před kopírování prověřit selektivně, vybrat adresář pro prověření. A asi nej, by bylo vytvořit nový účet, klidně s názvem Net, a u něj hned nastavit, že to bude jen guest, aby v tom nebyl zmatek. Disk rozdělit na oddíly, kdy systémový C, bude sloužit je OS a nebudou na něj ukládána osobní ani stažená data. A vše, co obsahuje User, mít na datovém oddílu D. Pak, když bude napaden / poškozen systémový oddíl, nijak to nepostihne datový. Na, kterém může být dokonce i rychlá záloha samotného systémového oddílu. Pochopitelně ne, z důvodu bezpečnosti (na to je lepší ext. HDD), ale rychlosti obnovy.

Díky za rady. Na večer se do toho pustím

cista instalacia windows.Prebehnut sa to da nejakym liveCDAvira http://www.avira.com/en/download/product/avira... Kaspersky Rescue Disk http://www.kaspersky.com/virusscannerF-Secure Rescue CD http://www.f-secure.com/en/web/labs_global/remova... Trinity Rescue Kit CD (linuxová distribúcia so 4 antivírmi - Clam AV, AVG, F-Prot, BitDefender) http://trinityhome.org/Home/index.phpDr Web Live Bootable Antivirus CD - http://www.freedrweb.com/livecd/Alternate Operating System Scanner od Symantecu http://www.pctools.com/aoss/ale najlepsie riesenie, cista instalacia Windows.Co sa tyka zvuku moze byt aj sw problem, ak je "napadnuta" dll tykajuca sa zvukoveho ovladaca.No skor tam je problem s HW