» Poradna » Notebooky

Hreje sa v ntb grafika?

pozdravujem vospolok, prosim vas potrebujem radu, grabujem na notebooku dvdcka cez handbrake. procesor ide na 100% aj hodinu-dve nonstop. zaujima ma, ci sa hreje aj grafika (prehrieva) kedze maju spolocne chladenie. grafika sa pri tom nevytazuje, ale maju jeden spolocny chladic, tak ci ten chladic neprehrieva aj grafiku tak velmi, ako keby sla aj ona na 100% resp. ako keby som hral hru. lebo jeden ntb sa mi tak uz pokazil, hraval som na nom hry, a odisiel graficky cip. povedali mi ze sa nejak odlcinoval alebo volaco take. tak ma to zaujima, ci mozem podobne dopadnut aj pri tomto, ked budem iba grabovat. dakujem za info.

Odpovědi na otázku

nejdriv si nastuduj vyznam slova "prehriva"GPU vetsinou dosahuje vetsich teplot nez CPU takze i kdyby k tomu mohlo dojit tak by to bylo naopak

Samozřejmě, že to trochu zahřívá i tu grafiku. Přechod tepla vedením a sáláním funguje. Takže i když nepracuje v zátěži, tak její teploty jsou vyšší. Zda to něco ohrožuje je spíše o tom, jaká šunka ten NB je a jak přesně tem to chlazení funguje. Problém u těchto věcí je, že pokud to není nějaký drahý pracovní NB, tak prakticky žádný, z dnes běžně prodávaných plasťáků, není stavěný na kontinuální zátěž. To chlazení to prostě nezvládá. Nechápu, proč jste šel zase do NB, když se vám to vymstilo. Nebo proč jste nešel alespoň do modelu bez dedikované grafiky, když jí nepotřebujete.Hry ani kontinuální zátěž bohužel na levný NB nepatří. Buď specializované modely,nebo stolní PC.

To je takový problém to změřit, než se budeš ptát?Stáhni si třeba HWiNFO a teploty změř.