» Poradna » Ostatní

Hrčení v pc a sluchátka

Dobrý den, potřebuju pomoct. Mám problém se zvukem ve sluchátkách na pc.Když si pouštím hudbu nebo youtube tak je vše v poho. Ale když zapnu hru World of tanks tak ve sluchátkách začne vrčet i v pc.U ostatních her to nedělá a když to mám puštěný v reprákách tak taky nic jenom ve sluchátkách a v pc. Moc IT technice neruzumím ale ten zvuk je nepříjemný. Děkuji za radu.

Odpovědi na otázku

Nemeni se frekvence toho "vrceni" podle fps ve hre? To by pak delaly nejspis civky na grafice a pomohlo by omezit fps. Sluchatka muzes zkusit zapojit dozadu do desky, predni panel casto zachytava ruseni od kompoment, protoze k nemu vede kabel skrz pocitac.

Toto je zcele normální chování, dochází k rušení analogového audio signálu elektrickými pochody v počítači. Nejvíce to je právě u těch grafických karet, ale leckdy je to složitější kombinace grafické karty, desky a zdroje.Pokud nejde o nějakou extra audio kvalitu tak zvuková karta do USB za 200 korun toto v podstatě vždy vyřeší. Samozřejmě lze koupit kvalitnější interní zvukovou kartu která toto odstíní nebo koupit nějaký audio interface, případně použít třeba sluchátkový výstup monitoru nebo použít BT sluchátka.Long story short, nevyužívat analogový výstup audia ale digitální, k převodu z digital na analog pak proběhne buď v externím zařízení nebo přímo sluchátkách