» Poradna » Počítačové sítě

Hraní na pc přes mobilní Lte

Dobrý den,Potřebuji se zeptat, řeším situaci že na jeden večer budu mít pc na jiném místě a přemýšlel jsem jak to vymyslet na ten den s internetem protoze nato místo nedosáhne ani kabel ani wifi a na jeden den se mi nechce kupovat silnější router nebo nějaký opakovač, napadla mě proto možnost jelikož jsem u vodafonu a ten mi teď dal jako dárek 100gb dat že bych použil mobil právě jako router jen na ten jeden večer zajímalo by mne zda to bude fungovat a hlavně zda s takovým internet půjdou hrát třeba cs:go nebo battlefield 4 multiplayer zda to LTE utáhne. Rychlost v tom místě jsem včera testoval pouze stažením 1 gigového souboru přes torent a ten mi ukázal rychlost kolem 3 mb/s právě přes LTE Děkuji za všechny odpovědi předem.

Odpovědi na otázku

pro online hraní není až tak důležitá rychlost, nejdůležitější je odezva (ping), tak si otestuje ten a porovnej s hodnotami které máš normálně. stahování gigového souboru byla naprostá zbytečnost

Měl by ses léčit, jestli vymýšlíš takové kraviny, kvůli jednomu večeru. Co takhle si místo čumění do bedny zajít na procházku někam na vánoční trhy? Jinak ano, LTE na takový účel v pohodě stačí.

Nepůjde, s pingum 100 - 1000ms tě ze serveru okamžitě vyhodí

No LTE se právě vyznačuje mnohem menšími latencemi, než 2G a 3G, od začátku vývoje na to byl kladen důraz, nikoliv jen na rychlost, ale na odstranění zásadní nevýhody dřívějších typů mobilních dat.

Jiste, LTE muze byt pouzitelne docela dobre. Ale ty latence jsou jak kde a jak kdy. A v tom je zakopany pes.Ve vetsine pripadu to na jakemkoli normalnim miste pojede slusne a latence bude z pohledu her naprosto OK.

To sice ano, ale ne ta úplně nejevnější varianta typu 800/900, kterou používají naši operátoři. to neni plnohodnotne LTE

A na takovou pitomost přišels prosímtě jak???

Máte poznatky z praxe, jaká je realita? S LTE nemám vlastní zkušenosti, ale s předchozími generacemi mobilního internetu často jen ty nejhorší - dokonce i v Brně.

Pokud máš dostatečný signál, tak s LTE není pro hraní her absolutně žádný problém, tečka, už to dál neřeš.

To jsi mě nepochopil, mně vůbec nejde o hraní her. Ptám se ze zvědavosti, protože mi přišlo, že do toho docela vidíš. Data přes mobilního operátora občas potřebuji využít a docela s tím někdy bojuju, abych měl ten správný a dostatečný signál. Takže zvažuju koupi telefonu s LTE. Ale OK, nebudu nic řešit, tečka

Aha, to sorry. Jsem nepostřehl, že nejsi původní tazatel Já osobně telefon s LTE zatím nemám, ale montuju zákazníkům kamerové systémy často v místech, kde nelze zajistit jiný způsob připojení k internetu. Takže se tam nacpe LTE modem/router, kamera se připojí k němu a jede to. Pokud je tam dostatečný signál, tak s tím nejsou žádné potíže a jede to dlouhodobě bez jakéhokoliv výpadku.

Díky

Ale prosímtě. Párkrát jsem zkoušel WoT ještě na 3G a odezva byla kolem 70 ms, což na WoT v pohodě stačilo. Pokud má dobrý signál, tak s LTE bude mít pod 50 ms a na tom mu půjde už i ten jeho Battlefield, nebo na co to chce.

Tomu se říká závislost

Já na LTE, ale u O2, normálně hrával. Wowko nebo tebou zmiňovaný Battlefield 4.

"TAK TO JE TRAGEDIE"..... Jeden den bez internetu a je z toho málem nevyléčitelná nemoc Doporučuji okamžitě nastoupit na psychiatrii a léčit se ze závislosti na chorobném hraní na internetu

Oprava - "psychiatrii".....