Hrani her na tv uhl. 139 cm ve 4k.

Dobrý den, jakou zvolit sestavu pc pro hrani her na tv uhl.139 cm, ve ful hd nebo 4k. Děkuji.

Odpovědi na otázku

Ahoj, nerozumiem dober otazke. Skor lepsia otazka by bola, ktore hry umoznuju fungovat v 4K ? :) Lebo odpoved bude ze skoro ziadne :). Potom by slapalo vsetko len v nativnych 4K (FullHD roztiahnute na 4K).Co sa tyka zostavy, tiez tam niesu ziadne velke rozdiely ako pred 15 rokmi. Dnes uz sa 3D engine neopiera vzdy len o rozlisenie grafickeho zobraznie, ale skor o funkgovanie 3D engine ktory renderuje objekty v 3D priestore a kolko si zvolis pixelov je len na tebe. Potom zalezi od konkretnej sceny a modelu 3D co je u kazdej hry inaksie, pretoze ked tam bude 100 stromcekov a na kazdom bude 3D engine pohybovat 1000ckami listov, tak to je uz pekne velka zataz na GPU. Jednoducho neprihliadaj na to ci je to 4K alebo len FullHD ale skor pozeraj na to, aby ta masina skutocne mala nejaky vykon. Jednoducho zloz hocijaky PC v cene cca 25-tis. Kc bez monitora a nebudes mat problem pri hrani ziadnej hry.

Z grafickych kariet by mala celkom postacovat Nvidia GTX 1060 6G.

Možná na solitaire ve 4k.

pokud myslíš FHD tak jo. 4K ani omylem

25 tisíc máš tak akorát na grafiku pro 4k

Rozpočet?Grafiku alespoň RTX 2080 a zbytek sestavy ji schopný nakrmit.

Tak sestava pro 4K co utahne 3D hry aspon na 100 fps? To tedy gl. Stejnak narazite na problem s obrovskou odezvou obrazu co byva na tv, takze si nic moc nezahrajete.

Úhlopříčka je zcela nepodstatná, směrodatné je pouze rozlišení. A ve FHD postačí nVidia 1080, na 4K sotva :)

Vzhledem k tomu že 4k neutáhne na 60 fps ani RTX 2080 TI a vzhledem k input lagu který mají TV bych si hraní na 4K TV rozmyslel. I kdyby to TV upsacalovala z 1080p tak tam bude větší input lag jak na monitoru...