» Poradna » Ostatní

Hraju na 120fps ale vypadá to jako 30fps

Dobrý den...Když hraju jakoukoliv hru fps jsou někde mezi 90-200 a připadámi jako by to bylo ta 30fps only...Chci aby byl plynulý obraz ale prostě je to trhavej obraz neví te někdo co bych mohl udělat...třeba jesli nemám něco špatně nastaveného atd...Za každou rozumnou a upřimnou odpověď děkuju..

Odpovědi na otázku

jako vážně čekáš odpověd? To se načekáš

Na to aby tolik fps bylo vůbec vidět je třeba mít monitor co to dokáže vůbec zobrazit. Můžeš mít třeba 1000fps ale s monitorem co má je 60Hz víc jak 60fps neuvidíš.

Jakoukoliv hru? To asi vylučuje input lag, jakej máš monitor a přes co ho máš zapojenej a na jaké rozlišení / frekvenci to máš nastavené?

4:3 75hz HDMI1...budu kupovat novej VGA

monitory s obrazem 4:3 se už asi 8 let nevyrábí, takže to bude dost kvalitka.Budeš kupovat novej VGA ?? Jako z bazaru ? Nebo odkud seženeš VGA monitor s minulýho tisíciletí ?

Pochybuju, že má 4:3 monitor... spíše hraje 4:3 scratched, jak je teď v "módě".

To jsme teda za mlada byli IN

Podivej se, jestli nahodou nemas ve hre nastaveny monitor, aby jel na 30Hz misto 60+ Hz (nevim, co mas za monitor)

No a to je ten problém, chcete nejspíše po tom počítači víc než je v jeho silách. Nezřidka se stane že plynulost jde s rychlostí pryč protože prostě HW není schopný to tahat konzistentně, potřebuje načítat z disku do paměti, z paměti do paměti grafiky. Když omezíte FPS, snížíte celkové nároky a může to pomoct dosáhnout plynulého obrazu bez micro stuterringu.Je samo moho dalších možností, od špatných driverů, přes špatný hw, chybu ve hře atd. Nicméně to nejsnazší bude zapnout VSync, který capne FPS na frekvenci monitoru a pokud to pomůže tak se potvrzuje má doměnka. Navíc 90-200 je neskutečný rozsah, to musí být dost nepříjemné konstantní FPS je v tomto směru daleko koukatelnější.