Hráči-Vaše zkušenosti a rada při výběru

Zdravím všechny hráče a žádám o zkušenosti a radu. Má dosavadní sestava: Procesor:Atlon 64b 3000+ s.939 Chladič:Arctic 64 Friz Paměti: 2x512MB Zákl.deska:Asus A8N-SLI Grafika:2x6600GT do SLI HDD:160GB Zdroj 400W _____________________________________________________ No a teď dotaz:Mám v plánu koupit tuto grafiku:VGA Asus Exreme N8800GTS/640MB DDR3/PCI-E, nebo:Leadtek WinFast PX 8800GTS 640MB (320-bit)... Můj dosavadní procesor stačí-nebo pořídit jiný?Je mi jasné,že musím pořídit jiný zdroj-poradíte?Aco paměti-mám přidat další 2x512,nebo stačí přidat ještě jednu 512? Díky za seriózní odpovědi.

Odpovědi na otázku

Ramku ešte minimálne 1GB pridať, Zdroj samozrejme že lepší... aspom takých 500W FORTON, OCZ, TAGAN alebo THERMALTAKE. Procák máš slabý dosť, grafiku nebudeš mať naplno využitú pri extrémne náročných hrách.....a vieš vôbec koľko chceš do toho vraziť ??

Bral bych Asus grafiku. Pameti by se hodily a radeji 2x 512MB.

Tak tu su rady:1. V prvom rade kup zdroj Fortron 500W, zdroje tejto znacky su skutocne kvalitne ale neco to stoji2. Urcite dokup dalsich 2x512MB RAM, pre najnarocnejsie hry je 2GB dobra volba3. Procesor ti treba taktiez novy, radim X2 3800+ az 4200+, nove hry su zavisle poriadne aj na procesore a prichadzajuce hry budu vyuzivat dvoj a styr jadrove procesory4. A tu 8800GTS 640MB - dobra volba v dnesnej dobe, zvlada vsetko (az na vynimky)

Ale preco beries 640MB verziu 8800GTS, ked tu je omnoho lacnejsia a iba o nieco slabsia 320MB verzia??

No zdroj je jasnej...500W Fortron, Chieftec..proste neco lepsiho. A ramku urcite. Min jak 2x512MB nema ani moc smysl. Procesor sice neni nejsilnejsi,ale myslim,ze zatim nebude kdovijaka brzda,ael do budoucna az se vic uchyti ty jadra se upgrade hodit bude. Jinak ted z hlavy nevim jak GTS vyuzije nebo ne 640MB,ale to se muzes mrknout sam

V pohode stačí 320MB. 640MB a 768MB GTX nevyužiješ ešte v dnešnej dobe na hry. To až za také 2 - 3 roky.

já mám na moji ge-force dvojce 32 ramek a v pohodě jí to stačí.

Ten Athlonek nic moc pro tu grafarnu,alespon ho taktni

Zdravim. Tak ja som tiez presiel na N8800GTS/640MB od MSI. Inak zostava rovnaka ako Tvoja. V hrach je to ok aj na full detailoch ale sem tam to sekne ked nacitava rozlahle prostredie. Novy zdroj som bral spolu s GF - 460 W Enermax. Ostatne planujem vymenit tak do 2 mesiacov. Osobne pojdem asi do 4400+ inak je to v podstatne na tebe, ale ako si si už mohol precitat v predoslich prispevkoch bolo by vhodné zamenit aj ostatne komponenty. PS - vyberaj dobre a neunahli sa, ja som si do toho nechal kecat pri prvej zostave a už bola na reklamacke doska aj disk a disk je uz zas v haji ...

To je slušná mašinka! Pro supermoderní hry by neškodily 2 VGA Asus EN 8800 GTS 320MB s podporou DX-10 a 2 GB RAM, pokud máš OS Vista. CPU Atlon 64 3000+ bohatě stačí, pokud používáš počítač jen na hry a neprovozuješ náročnější výpočetní operace.

2 GB Ram treba fakt na nove hry ale myslim ze 2x 8800GTS 320MB je velmi nevyhodne lebo SLI Video RAM nescita ale bude mat k dispozicii stale len 320 MB co v najnovsich hrach na maximalne detaily textur z AA a AF nemusi stacit takze uz ked vyhadzovat prachy tak na 8800GTX 768 MB. A taktiez nesuhlasim s tym ze starucky Athlon A64 3000+ (mam ho tiez) je dostatocny procak na tuto kartu - ako je jasne ze graficka karta je hlavnym tahunom v hrach a procesor hra druhe husle ale odtial potial, niektore hry su dost CPU zavisle a tam to dost razantne moze pocitit, nehladiac na to ze pri rychlom procaku rapidne rastie pocet FPS v takmer kazdej hre (myslim pri kartach 8800GTS ktore maju vykonnostny strop dakde C2D E6700 minimalne). Aspon ten 3800+ by to chcelo a najlepsie dualcore pre pripravovane hry ktore uz 2 jadra vyuziju. Precitaj si toto a uvidis vplyv procesoru na FPS. http://www.pctuning.cz/index.php

Pesne jak pises..nejenom,ze je SLI nevyhodne ,ale podle me to je proste i blbost a v tomhle pripade tuplem. Jednak neni proc vyhazovat tolik penez a taky ten procesor by nato samo uz enstacil..nemluve o problemech SLI. To uz by udelal lip upgraedovat ten procak nez aby koupil druhou kartu. Nicmene myslim,ze i bez upu procaku a skoupi tech ramek bude spokojen