» Poradna » Programy

Hráči Sturmoviku IL2 kdo poradí ?

Potřeboval bych poradit. Chci si zalétat " Sturmovik IL 2.Jde mi o ovládání přes klávesnici, nerozumím popiskům tlačítek na klávesnici v manuálu jsem našel tento popis ale převod na tlačítka mi není jasný, může prosím někdo poradit?AIRCRAFT CONTROLS - OVLÁDÁNÍ LETADLAElevator Up - Výškovky nahoruElevator Down - Výškovky dolůAileron Left - Křidélka dolevaAileron Right - Křidélka dopravaRudder Left Full - Kormidlo plně dolevaRudder Right Full - Kormidlo plně dopravaRudder Neutral - kormidlo rovněElevator Trim Negative - Výškovky vyvážit doluElevator Trim Neutral - Výškovky vyvážit neutrálněElevator Trim Pozitive - Výškovky vyvážit nahoruAileron Trim Left - Křidélka vyvážit dolevaAileron Trim Neutral - Křidélka vyvážit neutrálněAileron Trim Right - Křidélka vyvážit dopravaRudder Trim Left - Kormidlo vyvážit dolevaRudder Trim Neutral - Kormidlo vyvážit neutrálněRudder Trim Right - Kormidlo vyvážit dopravaToggle Engine - Vypnout / Zapnout motorIncrease Engine Power - Zvýšení tahu motoruDecrease Engine Power - Snížení tahu motoruBOOST (WEP) On/Off - Přídavné vstřikování (NBN) Zap/VypPower   0 - Síla (motoru v procentech) 0Power  10 - Síla  10Power  20 - Síla  20Power  30 - Síla  30Power  40 - Síla  40Power  50 - Síla  50Power  60 - Síla  60Power  70 - Síla  70Power  80 - Síla  80Power  90 - Síla  90Power 100 - Síla 100Prop. Pitch 0-9, Auto - ?Flaps Up - Klapky nahoruFlaps Down - Klapky doluGear Up/Down - Podvozek nahoru / doluRise Gear manually - Vytáhnout podvozek manuálněLower Gear manually - Zatáhnout podvozek manuálněCowl or Armor Flaps - Chladič (??To je nějaké divné, že??)Airbrake - Letecká brzdaWheel Brakes - Kolové brzdyLock Tail Wheel - Zámek zadního kolaJettison Droptanks - Odhození přídavných nádržíWeapon 1 - Zbraň 1 Weapon 2 - Zbraň 2Weapon 3 - Zbraň 3Weapon 4 - Zbraň 4Toggle Gun Pods On/Off - Vysunutí nosiče zbraní Zap/VypOVLÁDÁNÍ ZBRANÍFire - StřelbaPOHLEDYPilot Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

Tak si sepište klávesy s funkcemi, kterým nerozumíte a zkuste je mačkat. Brzy pochopíte, kčemu slouží.. Mimochodem nejsou to žádné zásadní funkce.

Ještě něco:Prop. Pitch 0-9, Auto - = nastavení listů vrtuleaToggle Gun Pods On/Off - Vysunutí nosiče zbraní Zap/Vyp ..nevím, co si pod tím v kontextu s leteckou technikou 2.sv. války představujete?! Tenhle přepínač je prostě na vypnutí/zapnutí zbraňových podvěsů. (Např. pod křídla FW-190 pověsíte pouzdra s 20mm kanóny a tímhle přepínačem pak štelujete, jestli budou nebo nebudou střílet v salvě s ostatní výzbrojí.)

Poradí někdo?

Prop. Pitch 0-9, Auto - nastavení úhlu vrtule (vodorovný let, stoupání, nech automatiku)Cowl or Armor Flaps - Chladič - že by to bylo zakrytí chladiče pancéřovými žaluziemi před útokem, kdy Ti ho sice nezasáhnou, ale také nechladí, prostě jako v reálu? Osobně to nepoužívám.Padlock Enemy - pohled na nepřítele z kokpituPadlock Friendly - pohled na spojence z kokpituPadlock Enemy Ground - pohled na nepřáteský pozemní cíl z kokpituPadlock Friendly Ground - pohled na spojeneckou pozemní jednotkuExternal Padlock, Enemy Air - externí pohled na nepřáteský letounExternal Padlock, Friendly Air - externí pohled na spojenecký letounExternal Padlock, Closest Enemy Air - externí pohled na nejbližší nepřáteské letadloExternal Padlock, Enemy Ground - externí pohled na nepřátelskou pozemní jednotkuExternal Padlock, Friendly Ground - externí pohledna přáteskou pozemní jednotkuExternal Padlock, Closest Enemy Ground - externí pohled na nejbližšího nepřítele na zemi

Prostě samé důležité věci, bez kterých ani neodstartujete..

Ale stejně je nejdrsnější 50x zabušit na klávesnici, aby se zasunul podvozek Išaka/Raty/I-16, a to stejné při vysunutí, protože v reálu pilot musel 50x zatočit klikou...