» Poradna » Notebooky

'Hrabání v biosu'

Dobrý den,syn se hrabal v biosu svého notesu. Výsledkem je, že notes při zapnutí běží cca 2 sekundy a poté se vypne. Není žádná možnost se znova dostat do biosu, protože se ani displej nezobrazí. Údajně to bylo na kartě boot. Jde nějakým neodbornym zásahem toto způsobit? Děkuji za odpověď.

Odpovědi na otázku

Ak je to Biosom tak ho resetni, stiahni manual a tam si pozri, kde sa nachadza reset tlacidlo.

Myslíte manuál základní desky notesu?

Jo

Pokud BIOS neflashoval, tak by mělo jít jeho nastavení vyresetovat pomocí dočasného (pro jistotu půl minuty) odpojení CMOS baterie od základní desky.

Každopádně pokud se nejedná o nějaký profesionálnější notebook s pokročilým nastavením biosu, tak nevím jak toto mohl způsobit. Žádné takto fatální nastavení by BIOS neměl umožňovat.

1. Laik se nemá co v biosu hrabat! Pokud chce bootovat z flešky, stačí boot menu.2. Bios se vyresetuje odpojením hlavní + cmos baterky. U některých NTB je to snadné, cmos baterka je pod krytkou ram nebo hdd, ale u jiných je hůře přístupná a může být potřeba rozebrat doslova do šroubku celý NTB....

Jedná se o tuto desku Mobile IntelHM77 Express chipset. Můžete me prosím pomoci jak to vyresetovat?

Rozebírat, dokud nenarazíte na placatou CMOS baterii (měla by být jediná placatá v celém notebooku). Na internetu určitě narazíte na nějaký návod jak se konkrétně váš notebook rozebírá.

"Rozebírat, dokud nenarazíte na placatou CMOS baterii" neboli pápá záruko. Říct laikovi, aby rozebral ntb dokud nenarazí na CMOS baterii, tj slušný zabití.

Rozebrat si můžete počítač jak chcete to se zárukou nemá co dělat. Záruka padne tehdy až neodborným zásahem danou vec poškodí . A jedná se jen o tu konkrétní část.V minulosti byly vychytralé firmy které se snažili počítače zapečetit . A z kazdého zásahu který si muže uživatel udělat, dělali placenou službu. Pak zkoušely i takové divadlo, že protože uživatel děla update BISOu nebo reinstalovat systém nemá nárok na reklamaci disku, nebo vadného LCD.