» Poradna » Ostatní

Hra z mládí

Hledám hru ze které jsem viděl od kamaráda jen kousek. Byl to můj soused a chlubil se počítačem a jednou hrou jejíž jméno jsem považoval za nepodstatné.Příběh: Hra začal vaším příchodem do vesnice (pohled na postavu a okolí byl stejný jako je v Diablu 3) kde se odehrál příšerný čin: borec tam stáhl vlastní ženu z kůže. Vyděšení lidi z vesnice okamžitě, bez jakéhokoliv soudu, viníka oběsili. Vy tam hrajete nějakého detektiva nebo něco. Poté co se ve mě poprvé probudila láska k prozkoumávaní nových světů a oblastí jsem vyzpovídal pár lidí ve vesnici a jednu věštící bábu v chatrči. To je vše. Kámoš mě pak uprosil abych přestal s nudným prozkoumáváním vesnice a šel si s ním hrát ven. Hra byla dost ponurá zasazená do oblasti středověku. Grafika byla docela dobrá (ale kolikrát jsme si vzpomínali na starý hry a pak jsme si je znova zahrály a říkali si, že takhle původně nevypadaly). Nevím jestli to byla fantasy, neviděl jsem za tu krátkou dobu žádná monstra ani magii. Šli tam sbírat byliny. Hlavní vodítko: hra měla český dabing. Projíždím seznamy česky nadabovaných her a zatím bez úspěchu.Po dlouhé době jsem si na tu hru znova vzpomněl a rád bych věděl co jsem to před dobrými zhruba deseti lety hrál.

Odpovědi na otázku

Her s českým dabingem jsem hrál dost, ale v žádné z nich si nevzpomínám že by borec stáhl ženu z kůže.A vlastně jak jsi starý? jde o to zda hru z "tvého mládí" máme hledat například v kategorii 90tých let, nebo novější apod.

OT: Když v té slohové práci jak od Pavelky sečteš pravopisné chyby, věk by se dal asi odhadnout, ale na jeho věku nezáleží. Píše jasně, že to hrál 'před dobrými zhruba deseti lety'.

Aha, takže přibližně někdy kolem roku 2006, pak mě napadá například serie Polda, přibližně tak Polda 5 nebo 6, nebo Horké léto 2, Posel Smrti. To je myslím vše v CZ a asi jsem to ani nehrál tak nevím zda tam je to stažení z kůže. Případně třeba Broken Sword, ale ten nevím zda byl dabovaný.

Přijde mi to, jako popis české hry Inkvisitor od studia Cinemax. Není to ono?

Což je ten problém, podle tazatele hra měla český dabing. Inquisitor jej neměl.

Děkuju všem za snahu, ale nejvíc Xeroxovi. Inkvizitor mě trochu navedl a začal jsem se dívat po podobných hrách. Vskutku jsem pak našel: Daemonica. Je to ono jak si pamatuju. Ještě jednou díky všem.

Fortnite