» Poradna » Windows (a jiné OS)

Hra z Microsoft Store

Dobrý den, mám zapeklitý dotaz. Dělal jsem si kompletní tovární nastavení OS Windows 10, kdy jsem (úmyslně) ztratil i všechna data, nicméně mám dotaz ohledně Microsoft Store. Měl jsem tam koupenou jednu hru se všemi přídavky (AoE 2: Definitive Edition), kterou to teď po mně chce znovu zakoupit. Co si tak matně pamatuji, po přeinstalaci OS mi to vždy nabídlo si hru znovu nainstalovat, tedy už si Store po přihlášení pamatoval, že jsem hru zakoupil. Teď nikoliv. Je někde zakopaný pes, nebo si ji budu muset koupit znovu? Přihlášen jsem všude, mám ofiko OS, tam problém není. Díky za reakce.

Odpovědi na otázku

No logicky je jakýkoli store od toho, abys když se přihlásíš svým účtem měl všechny apky "ve vlastnictví" a mohl je kdykoli nainstalovat, proč tomu tak není u MS store je divné. Ale je pravda, že MS store je vlastně jediný store, kterému se vyhýbám jak to jen jde.

Přihlášen jsi všude je ok, ale je to ten stejný účet jako před reinstalací?

Je totožný.

Evidentně nejsi přihlášen stejným účtem, jako před tím Konkrétně se jedná MS účet.

To mě napadlo jako první, ale opravdu mi přišlo divné se na to ptát.

Opravdu jsem přihlášený stejným loginem. Víc jich nemám, OS je ofiko. Reinstalace tak potřetí, poprvé vidím, že mi tam ta hra nezůstala. Ve Store to nikde nelze dohledat, že byla zakoupená a zaplacená.

Pokud to ukazuje nesmysl a trvá to na platbě, kontaktuj podporu.

a není možné, že jsi před tim to AOL měl koupené pod jiným účtem ? (omylem, nebo tak nějak) ?

To je velmi nepravděpodobné. Kvůli tomu, že resetuješ/přeinstaluješ počítač, není možné, aby zapomněla služba, že jsi měl v účtu něco koupené. Tohle totiž není uložené ve tvém počítači, ale na serveru služby.

Mně to neříkejte. Ještě se mi to nikdy nestalo. A to jsem dělal reinstalaci už i manželce, tchánovi…

Potom ti nezbyde, než kontaktovat podporu store.

A je to stejná edice hry? U takhle starejch her jsi klidně mohl mít zakoupenou HD edici, která už není ve vyhledávání, protože jí nahradila Definitive edice, kterou koupenou nemáš.

Nebo koupenou na Steamu.

Zkus otevrit aplikaci Xbox, zde zvolis svoji knihovnu a tam by jiz hra mela byt...

Díky, tam byl zakopaný pes, je tam!

choď do svojho ms účtu a skontroluj transakcie, či tam tú hru vidíš

VYŘEŠENO!