» Poradna » Programy

Hra v Delphi 7 poraďte prosím

Potřeboval bych poradit ohledně Delphi 7. Jsem úplný začátečník a navíc jsem nastoupil do školy později, takže umím úplný kulový. Mám za úkol vytvořit program ve kterém po sobě střílí dva body, ale jsou tam takové chyby jako například, že když hraje hráč 1 a znovu se klikne tak míček ani nedoletí a vystřelí se ze stanoviště hráče 2. Dále mám problém, že když se trefím do stanoviště hráče 1 nebo 2 teď přesně nevím, tak se nic neukáže a hra pokračuje dál, ale když se trefí druhý hráč tak se zobrazí zpráva Vyhrál si. Dále jsem tam vložil překážku přes kterou mi míček proletí jako by tam nebyla. Mám tam spoustu takovýchto chyb, tak bych Vás chtěl požádat jestli byste mi s nimi nepomohl. Děkuji předem.

Odpovědi na otázku

Bez uvedení kódu se poradit nedá. Navíc pokud jde o výraznou neznalost, tak by bylo potřeba, aby si s tebou k tomu někdo sednul a vysvětloval.

První chybu ošetři tak, že buď hlídej let míčku a nepovol žádné další úkony, když je v pohybu, nebo vytvoř dva míčky, pro každého jeden..V druhé chybě si zkontroluj, zda máš správně zadané souřadnice, ve kterých se musí míček nacházet při té výherní hlášce.U té překážky zase musíš hlídat souřadnice, kterých když se míček dotkne, zastaví se, nebo něco tak..

Já ale nevím jak na to. Nešlo by třeba že bych sem vložil text toho programu?