» Poradna » Počítačové sítě

Hra pres lan kabel

Ahoj, tady se mi vždy dostane pomoci. Mám dva dotazy, chceme hrát s kamarádama přes LAN hru, kde budem vedle sebe, jak to udělat zodpovědně?... druhá otázka..,mám firemní notebook, který mi blokuje bránu firewall(makám pro Německo, pravděpodobně nějaký admin), dá se to nějak dočasně nějak obejít? hra, kterou chceme hrát mi jede v pořádku.. je potřeba to vůbec blokovat? děkuji za odpovědi a případné rady..světu mír :)

Odpovědi na otázku

Obchazet nastaveni na firemnim notebooku (a hrat na nem hry) neni rozumne - vede to k problemum v praci. Ale nehlede na to - zrejme nemas prava lokalniho administratora. Takze toho moc nezmenis.Co se tyka hrani hry po LAN, tezko rict. Zalezi na hre. Obecne by melo stacit mit IP adresy ze stejneho rozsahu a mit PC propojene bud primo nebo pres switch (a nebo ke stejnemu routeru "z LAN strany"). A pak mit povolene ty porty na firewallu - o to by se hra mohla postarat sama, pokud na to mas prava.

Odpusť si ty idiotské pozdravy a plky okolo a raději vysvětli, co myslíte s tím "...jak to udělat zodpovědně..." a "...je potřeba to vůbec blokovat..."?