» Poradna » Ostatní

Hra na flashce prestala fungovat - kontrola konzistence? Co s tim?

Ahoj,mám jednu starší flashku, na které jsem měla pár dokumentů + Heroesy :). Vše normálně fungovalo, nicméně jednou jsem hru spustila (vše v pořádku) a podruhé již naprosto přestala fungovat (ani přeinstalace atp.) - chybí nějaké soubory. Ve flashce se mi také objevily dva soubory - jeden s názvem "pmp_usb" a obsahem "[ml_pmp]syncOnConnect_time=1287170474" a druhý s názvem "Bootex" a obsahem:Kontrola systému souboru na I:Systém souboru je typu FAT.Nektery z disku vyzaduje kontrolu konzistence. Kontrolu diskumuzete zrusit, durazne vsak doporucujeme ji provést.Systém nyní zkontroluje disk. Sériové císlo svazku je 1A84-B5BA.Neopravitelná chyba ve slozce \Heroes 3 WoG\games.Chcete prevést slozku na soubor (A/N)? AnoChcete prevést ztracené retezce do souboru (A/N)? Ano9175040 bajtu v 13 obnovenych souborechSystém Windows opravil systém souboru. 2021326848 bajtu celkem 491520 bajtu v 10 skrytych souborech 1179648 bajtu v 36 slozkách 532054016 bajtu v 1544 souborech.Volné místo na disku: 1487601664 bajtu 32768 bajtu v kazdé alokacní jednotce 61686 alokacních jednotek na disku celkem 45398 volnych alokacních jednotek... upřímně si nejsem vědoma toho, že bych odklikla nějaký dialog jako kontrola disku či něco podobného. Tušíte, jestli se s tím dá něco dělat? (Píše, že to vyžaduje kontrolu konzistence - pokud ji mám opravdu udělat, potom prosím jak?) Kopii nemám a docela by mě ztráta této staré vykopávky mrzela :). Děkuji

Odpovědi na otázku

do cmd.exe zadaj; chkdsk (X:) /x /f Ideálne by bolo najprv zálohovať bitový obsah dát z USB, lebo to vypadá zle.

Nedá, za blbost se platí. Důležité a vzácné soubory je nutno zálohovat. Kdo to nedělá, tak si říká, že o ně chce přijít.

Ano, vím, (je to stará flashka, kterou jsem pár týdny po dlouhé době vytáhla...) - můžu se tedy prosím zeptat, kde přesně je problém? Děkuji

Neděkuj, přemýšlej.Zásadní problém - determinující - je u tebe. USB flash se ZÁSADNĚ nepoužívá jako zálohovací médium, ale pouze a jen jako PŘENOSOVÉ.Problém podružná, běžný a normální. Rozbila se. Použij např. Recuva, ale nebude to pravé z těch důvodů, že na médiu je část dat kompletně rozbitá (přemazaná). Ber to jako ponaučení.