» Poradna » Programy

Hra Kingdom Come a mizerný výkon

Ahoj,chtěl bych se poradit s pařany.Koupil jsem si do svého PC novou grafickou kartu, takže mám nyní sestavu:Deska MSI 970A-G43RAM 16 GBProcesor AMD Phenom II BE 955Grafika Sapphire Radeon NITRO+ RX 580K tomu jsem pořídil Kingdom Come a k mému úžasu se i na nízké detaily u FHD rozlišení pohybuji na FPS 19 až 35, což je pro mne nehratelné. VSync jsem vypnul, s ním to bylo ještě horší.Co může být špatně? Je úzkým hrdlem procesor? Měl jsem za to, že i když je to sice starý bard, stále má výkonu na rozdávání.Děkuji za názory!

Odpovědi na otázku

Ano je to procesor. Ne, nemá výkonu na rozdávání.

Toho jsem se bál :( Vyřeší můj problém https://www.alza.cz/amd-fx-8370-wraith-cooler... ? Přiznám se, že zatím nechci upgradovat základní desku, a tohle je asi max, co na mou AM3+ patici dostanu.

Ne, nákup 8 let starého cpu do "mrtvého" slotu fakt nic nevyřeší... Pár fps to možná přidá, ale poměr cena výkon je tragický. Navíc ta deska je taky nic moc..

Vyřeší to pouze tvůj problém s přebytečnými dvěma tisíci korun. FX je šunt z roku 2011.

Starý je, ale výkonu na rozdávání určitě nemá... Specificky Kingdom Come hodně na cpu trpí... (s původníma 4 jádrovýma i5 taky neběhá slušně (i s 6600 se trápil), až s i7 a Ryzenama má slušné "výsledky"

Já mám AMD FX-8300, 8GB ram a grafiku R9 380 4GB a Kingdom come mi běží kolem 30-40 fps. Většina detailů na high, na QHD. Občas to ve městě padne na 20, ale určitě bych to neoznačil za nehratelný.

To už je o preferencích, starou Felicii bych taky neoznačil za nepojízdnou, ale kdo by tím jel.

Dost lidí, nedávno jsem se zamyslel nad tím, kolik jich ještě na silnici potkávám...

Kdo by to takto chtěl hrát že? Má s tím problém i moje i7 7700k a to je o dost lepší železo než máš ty. A mít nastavení co padá až k 20fps? To se jako dá hrát? No fuj

Já KC zkoušel na i7 8700K a R5 2600 (mimo jiné) a na těch cpu už to běhá, ale třeba i5 s 4 jádrama (6600K), Pentia (G4600) a pod, ty se na tom trááápily...Měl sem Visheru, výkon jak staré i3, tak moc nevím kdy se tam vzal výkon na to KC aby to běhalo jak o 6 - 8 let lepších cpu..

Vždyť právě i7 7700k je 4 jádro s HT Problém je že ta hra na to jak vypadá je nehorázně nenažraná co se týče výkonu

To si děláš legraci? To byl slabý čaj o v době, kdy byl aktuální. V té době těžce vládl Intel.

Pánové,děkuji všem za reakce. Sestavím si po 10 letech nové železo :)Naprosto souhlasím s tím, že KC je neskutečně nenažrané na to, že nijak zvlášť úžasně nevypadá. Ale stejně si ho chci zahrát cokoliv jde pod 30FPS, je podle mě nehratelné.

Pozor na to, nenažrané na cpu je kvůli té miliardě skriptů co pod tím běhá (AI a vše okolo toho..).Jinak KC považuju grafiky za naprosto nádhernou hru.. i po X hodinách mi z toho sem tam spadne brada..

Tak snad až ke své nové grafice pořídím novou desku a Ryzen 7, odkyre se mi to pokoukání čko také!

Bohatě bude stačit R5. R7 ti toho zase tolik navíc nepřinese. Ale pokud to budeš mít zase na 10 let, tak není o čem.

Zatím uvažuju no, možná nakonec půjdu do 5ky 6/12T 3.6/4.0 - věřím, že i ta pár let vydrží :)

Tak se nakonec rozhoduji mezi Ryzen 5 1600X a Ryzen 5 2600X. Myslíte, že ta nová generace se nyní vyplatí? Ta stará bych podle testů řekl, že má podobný výkon, ale cenově je hodně výše. 1600X je cenově perfektní.

Můj tip je R5 2600, vychází dobře poměrem cena/výkon... Na srovnání se mrkni na YT

Rozhoduj se podle ceny, kvality desky, chladiče a zdroje. Ryzen 2xxx má o něco lepší provozní vlastnosti - tolik netopí a žere méně.

to je blbost to podle mě nepotřebuješ jen lehký upgrade anebo přetaktování, grafiku, ramy a ssd můžeš kopit hned teď pak je dáš do new pc v budoucnu

Hratelnost by trochu zlepšila karta od nVidie, protože Radeony mají se slabšími procesory větší bottleneck.Pro Kingdom Come je na rozumnou plynulost minimum Ryzen 5 1600 přetaktovaný na 4 GHz (uzamčený boost) nebo i7-7700K/i5-8500 a odpovídající grafika jako RX 580 8 GB/GTX 1060 6 GB.

Pánové, ještě jednou všem moc děkuji za konzultaci. Nakonec jsem si sestavil:- AMD Ryzen 5 2600- SAPPHIRE Radeon NITRO+ RX 580- MSI B450 Mortar- HYPER-X Predator RGB 16GB 2933MHZ- Seasonic 620 EVO- SSDA KC šlape na hight v 60 až 80 FPS.Díky, že jste mi vymluvili to FXko! :)

tož já mám fx4170 12gb ddr3 gtx 1050ti- a ve fullhd na plny kule(jen ubrat stíny)sem se nesetkal se žádným problémem

Mno možná fakt ořezané na kost, ale postav se v Ratajích na náměstí a fps nebude ani dvouciferné číslo...

"fullhd na plny kule" nejde dohromady s dovětkem "(jen ubrat stíny)"Prostě to máš osekaná tak, aby to běhalo. Nic víc nic míň. "Na plný kule" = vše vpravo, žádné "jen".