» Poradna » Windows (a jiné OS)

HP430G4 s W10 šílenství

Ahoj. Mám Notebook HP430G4 s nejaktuálnějšími W10 a po aktualizaci mě dovádí k šílenství. Chci se zeptat, jestli někdo nemáte řešení obtíží., které dříve nebyly.- Mám hlavní SSD a další interní HDD. I když pracuji jen s daty, programy na SSD, ani neotevřu průzkumníka, tak se mi roztáčí HDD. Nechápu proč, když žádný program k tomu HDD nepřistupuje. - Vypínání disků mám nastaveno na 10 minut. Přesto když pustím film z externího USB disku, dám pauzu na 2min, disk se odpojí a přehrávač (ani VLC) opět přehrávání nespustí.- Když mám připojená externí disk, který se roztočí a načte do cca 10s tak to neskutečně brzdí průzkumník souborů. I když otevřu průzkumník přes zástupce na jiný disk, vždy se sekne a čeká až se načte externí disk. Co to jako má být?- U některých programů mi komplet zmizelo uložené nastavení (jako bych spustil program poprvé) Např. Gimp mi to udělal už podruhé po této aktualizaci. Totéž ale i LibreOffice, ale jen jednou. - Okna si často nepamatují velikost. P opětovném spuštění se mi zapne VLC nebo chrome klidně na šířku jakoby přes tři monitory (připojuji max. jeden externí). Ale průzkumník dělá opak, ten se mi pustí zase v miniokně.- Občas po vytažení JACK ze sluchátkového konektoru zmizí komplet zvukové zařízení (mám aktuální ovladače). Stačí jen notebook uspat a opět probudit a jede to zase. - Používal jsem BitLocker na firemní USB flash. Ale po odemčení se odšifrovala a je odšifrovaná na všech PC (BitLocker se vypnul nebo co). Notebook je celkem vydařený, ale WIn jej dost kazí a jestli máte někdo nějakou radu jak tyto nedostatky nereklamovatelnéno, placeného zmetku W10 odstranit.

Odpovědi na otázku

Udělej čistou instalaci - pokud ani potom nebudeš spokojen, tento OS není pro tebe, použij jiný. A ano, je to nedodělek.

Rád bych Linux. Ale s Kubuntu i Ubuntu jsem se nedostal na takovou výdrž na baterii. A také práce s druhým monitorem a zvětšeným měřítkem tam funguje hůře než na W10. Jinak jsem asi neměl žádný problém.

Máš smůlu: tento NB je kompatibilní jen s W10.Co s tím?1) Instalace W10 do čistého SSD podle FAQ:http://forum.zive.cz/viewtopic.phpNezapomeň na začátku vyčistit systémový SSD.2) Zákaz nejhorších zhůvěřilostí:- FastBoot- automatická instalace ovladačů nejen z MS WU;- automatické instalace sw (ContentDeliveryManager).Upgrade W10 trvale zakázat nemůžeš.