» Poradna » Notebooky

HP Probook 4530s nelze spustit

Probudil jsem dnes svůj HP Probook 4530s z režimu spánku, což zvládl ještě ok, ale když jsem se chtěl dostat na přihlašovací obrazovku ve Windows 10, tak se objevil BSOD, počítač se zrestartoval a po restartu se objevuje jen toto: http://i64.tinypic.com/s5xz4p.png (tohle jen probleskne) a http://i66.tinypic.com/eq6pe8.png (tohle se tam pak zustane). Nepomáhá ani linuxová live distribuce, myslím, že i DVD mechanika nefunguje.Predchvili se mi podařilo bootovat, objevilo se logo Windows, pak i rozpixelovana myš, ale ani po dvaceti minutách to nikam nepkrocilo. Je to kompletně v háji, nebo se to ještě podaří nastartovat?

Odpovědi na otázku

Podle té druhé hlášky odešel disk do "věčných lovišť". Zkoušel jste linuxovou distribuci spusti z flash? Do BIOSu se předpokládám dostanete.Mimochodem, taky mám HP 4530s a cca půl roku zpátky mi odešla DVD mechanika.

A omlouvám se za chyby, mělo být "...spustit z flashky?"

Flashku budu muset koupit,abych to vyzkoušel, normálně to nepoužívám.Podarilo se mi to spustit, vypadá to, že to bootuje (http://i68.tinypic.com/2rclnxg.jpg), ale stejná obrazovka je tam už 20 minut. Kolečko se točí, takže se to nezaseklo.

Jen se zeptám na maličkost - neprojevovala se nějakým způsobem na chodu ntb absence ovladačů pro Win 10? Co vím, tak 4530s mělo ovladače max. pro Win 8.1.Vypadá to fakt na poškozený disk. Nabootovaním jakékoliv live distribuce linuxu ověříte funkčnost ntb. A pokud to bude opravdu HDD, tak doporučuji koupit SSD, mi to mého stařečka neskutečně oživilo.

Neprojevovala, počítač fungoval absolutně spolehlivě

Tipuji vadnou MB. Časem se dostaneš do stádia, kdy po zapnutí bude jen blikat LED na CapsLock. ☺

klasický mrtvý disk, kup ssd a buď ráddata z toho starého máš šanci získat po připojení k jinému pc

takže MB je ok?

Tak jsem nabootoval z flashky do Ubuntu a při snaze disk ottevřít se mi ...exited with non-zero exit status 14: The disk contains an unclean file system (0, 0). Metadata kept in Windows cache, refused to mount.Failed to mount '/dev/sdb2': Operation not permittedThe NTFS partition is in an unsafe state. Please resume and shutdownWindows fully (no hibernation or fast restarting), or mount the volumeread-only with the 'ro' mount optionTakže to vypadá, že tam dělá problém, že je tam ten OS v hibernaci.Dle netu by to mohl opravit příkaz "sudo ntfsfix /dev/sdXY", ale prý to může potento Windows.

S Linuxem bohužel moc zkušeností nemám (vyjma zkoušky instalace na starší PC a běžné používání), takže s tím příkazem neporadím. Druhá věc ale je, co se ještě na PC může více podělat, když stejně nenaběhne. Použitím jakékoliv live distribuce linuxu si můžete z disku zkopírovat všechny potřebné dokumenty, fotky, videa.Důležité je, zda zmiňované Ubuntu jelo bez problémů, neopakovaly se stejné problémy atd. Pokud ntb fungoval bez problémů (kromě čtení HDD), tak můžete vyloučit chybu MB. Teď jde jen o to vydolovat data ze stávajícího disku a koupit nový SSD/HDD (záleží na Vašich preferencích).