» Poradna » Notebooky

HP Probook 450 nejde zapnout (Blackscreen a bliká kontrola zapínacího tlačítka)

Dobrý den, mohl bych požádat někoho z vás o radu. Nejde mi zapnout HP notebook. Když vytáhnu baterii, a nebo i s baterií a zapnu ho jen na nabiječce tak ventilátor hučí (jede na plný výkon) , bliká kontrolka zapínání a občas problikne podsvícení klavesnice. Monitor se nezapne. Zkoušel jsem hardreset ale ani ten mi nepomohl. Nevím co s tím když se nedostanu do biosu a neudělam diagnostiku. U starších počítačů byl speaker který alespoň pípal když odešel HW tady nic. Jen černý display a otáčky ventilátoru na maximu. Třeba jsem to popsal špatně ale je tohle příznak toho že mi odešla zakladní deska (procesor a nebo grafika). Četl jsem tady na foru radu zabalit ho do peřiny a zapnout (třeba by to pomohlo kdyby tam byl nějaký studený spoj) ale to zatím riskovat nechci. Nesetkal se někdo s podobným problémem kdy PC nejde zapnout, bliká zapínací tlačítko a větrák točí na 100%??? Děkuji

Odpovědi na otázku

pichni tam externy monitor, ked ani tam nebude obraz, tak je na 99% pokazeny notebook. Ked tam bude obraz, tak len display.

Můžu to zkusit připojit ho k televizi přes HDMI ale mám spíš obavu z toho že odešlo něco na zakladní desce. Proč bych se jinak snažil něco uchaldit když ani nenaběhne do recovery modu třeba a nebo do biosu. Měl sem chut ho rozdělat a podívat se na to. Ale asi bych tam nic nevykoukal. Tam asi bude všechno na pevno letované na MB. Pochybuji že by tam šlo něco měnit (tam asi sokety nebudou) Nevím když by se vybila Cmos baterie jestli by tohle dělal.

To je uplne jedno, zvladom na to ako sa pytas, tak sam doma ani nezistis, v com je problem, o oprave nehovoriac. Takze zbal notebbok a navstiv s nim svoj oblubeny servis.

HP dává vědět blikáním power LED (a případně CapsLock) co je za problém - někde na webu HP je tabulka a podle počtu bliknutí se dá zjistit co se děje. Jinak Probooků 450 je děsně moc, chtělo by to vědět aspoň generaci (momentálně je G0 - G8 a tuším pomalu se vydává G9. Podle vyjímatelné baterky je to něco ze starších kousků. Štítek bývá pod baterkou)

Myslím že to bude nějaká HP 450 G6 má to integrovanou grafickou kartu. A starší generaci procesoru I3 od intelu. Mylsím že je osazený 8gb RAM a nějakou ještě plotnou HDD o kapacitě 512gb. Je maximalně 5-6let starý cca

To asi ne, poslední Probook 450 co má vycvaknutelnou baterku je G3 - G4 a výš už ji má integrovanou. (G3 je rok 2016 což by asi odpovídalo)

G4 to bude asi ono. Ale pořád jsem nenašel to co mi chce říct když bliká jen powerbuton v podstatě nepřetržitě a ventilátor hučí v plných otáčkách. PC se nezapne jen bliká a je slyšet ventilátor. Vypnout to jde jen odpojením od zdroje.

taky mam ajja doma, i5 7200U. Vymenit sa tam da iba pamat a disk, takze vytiahni disk, skus ci nastartuje. Vymen pamat, skus ci nastartuje. AK nie, elektroodpad.

Pokud to tak je, tak Power adapter. Nejlépe vyzkoušet někde v servisu, popř. si půjč, nebo sežeň nový/v náhradě.