» Poradna » Ostatní

HP Photosmart 6510 - Nechce tisknout černě

Dobrý večer,potřeboval bych pomoct s mojí tiskárnou HP Photosmart 6510. Asi před týdnem jsem koupil novou cartridge, nainstaloval a vytiskl zkušební stránku. Zkušební stránka se vytiskla v pohodě, takže jsem si pak vytiskl ještě pár dalších papírů s textem. Po pár dnech jsem zase potřeboval něco vytisknout, ale najednou tiskárna nechce tisknout černě. Vůbec netuším proč, když barva je nová a je úplně plná. Tak jsem pak zkoušel vytisknout různé dokumenty, dokonce i přímo v tiskárně jsem dával tisk diagnostických informací, ale bohužel samé bílé papíry (Barevné cartridge došly) a párkrát se mi dokonce na displeji tiskárny zobrazilo:Selhání tiskárny0xc19a0013Došlo k problému s tiskárnou nebo systémem inkoustu. Vypněte a zapněte tiskárnu. Pokud se tato zpráva bude nadále zobrazovat, kontaktujte HP.Tak jsem se koukal na oficiálních stránkách HP jak to vyřešit a bohužel to nepomohlo.Tiskárna už je po záruce a než s tím zajdu do nějakého servisu, tak se nejdřív chci zeptat tady, jestli by někdo nevěděl jak to vyřešit popřípadě jestli někdo neměl podobný problém a jak ho vyřešil.Díky mocRainbowShaggy

Odpovědi na otázku

Doufám, že jsi koupil originální náplň. A doplň si i barevné zase originální. Je pravda, že staré Smartky uměli tisknout i s jednou / dvěma přímo vyndanými, ale to byla jiná doba a byly určeny přímo pro fototisk, tedy různé volby náplní.

Klidně použij kompaktibilní, ale musí být všechny - né že je jen černá a barevné došly.... A na rady "zástupců" výrobců tiskáren nehleď. Kompaktibilní FUNKČNÍ" náplně se dají od solidního obchodníka koupit až o 70 % levněji.....

Dají, a když tiskneš na fotopapír v 4800 x 1200 tak ti prskají mikrokaňky na každý x-tý snímek, to se opravdu vyplatí. Originálka si to nedovolí nikdy.

Že se mi to ještě nestalo? - A to né že bych tiskl málo (plním si sám)