HP Pavilion 6500 - nefunkcny TOUCHPAD

Zdravim,
kamoske nefunguje touchpad na notebooku konkretne "HP Pavilion 6500" pod systemom Windows 7 Home x86.

Skusil som ovladace pre touchpad jak z webu HP/Compaq pre tento notebook (winVISTA x86 ovladace) tak aj original najnovsie ovladace zo stranok Synaptics (onen notebook ma v sebe touchpad Synaptics).

Skusil som aj odpojit USB mysku + restart notebook, pretoze niektore notebooky odpajaju HW zariadenie touchpad pri rebootovani pri zdetekovani pripojenej externej mysky.

Skusil som sa pozerat cez AIDA64 (zname pod starymi nazvami ako AIDA16, AIDA32, neskor znamy hlavne ako EVEREST) a zariadenie sa medzi HW produktami javi ako nainstalovane a plne funkcne. Ak sa pozriem do spravcu zariadeni vo Windowse medzi "polohovacie zariadenia" (Mys), tak tam vidim samostatnu kartu pre Synaptics (objavi sa po nainstalovani Synaptics-driverov), avsak ziadne zariadenie touchpad (ani mys USB) tam v zozname nevidim, je tam prazdny zoznam zariadeni. Jedine je mozne uvidiet mysku klasicku, v zozname HID zariadeni co je vlastne zoznam klascikych HID zariadenie (ina karta/zalozka v tomto okne).

Skusil som dalej nabootovat Live-CD-Linux (SLAX) a v nom touchpad NEfungoval. Neviem ci by mal resp. mohol fungovat (ci obsahuje SLAX distribucia LiveCD nejake univerzalne ovladace pre Synaptics).

Stretol sa s tymto problemom niekto ? Neviete preco sa chova vo Windows 7 touchpad akoby nebol vobec zapojeny ? Touchpad ma tiez modru kontrolku, ktora svieti a v stredku hore tlacitko, ktore taktiez nereaguje (pokial viem tak ma sluzit na docasne odpajanie touchpadu pri pisani textov z dovodu bezpecnosti aby si uzivatel nahodne neznicil text - i ked aj voci tomu uz maju najnovsie drivery Synaptics ochranu a detekuju tiez velkost plochy prstov). Co vy na to ? Moze sa jedna o HW problem ?

Diky za vsetky rady a tipy

Odpovědi na otázku

HP Pavilion dv 6xxx

dnes boli dva, vadna MB
takto to niekedy zacina

no co sa notebookov tyka, tak vravim stale ze nemam boh vie jaku prax, ale uz som mal 2 doma, jeden od uja a jeden od dalsieho kamosa

v pripade prveho Pavilion DV6xxx vznikli studene spoje na maticnej doske podobny problem urcite ako spominas ty... a teda kontaktoval som v tom case autorizovany servis ohladne nahradnych dielov pre HP/Compaq, najblizsi autorizovany servis pre HP Pavilion notebooky pre SK/CZ je niekde v Cechach, uz si nepamatam presne mesto v Ceskej Republike (proste autorizovany servis pre HP Paviliony) a dostalo sa mi samozrejme klasickej odpovede - nahradne diely NEDODAVAME, ak chcete, poslite k nam notebook v ramci pozarucneho plateneho servisu (a ten bude samozrejme za velke prachy)

v pripade druheho notebooku uz si nepamatam co bolo... tusim odpaleny konektor na maticnej doske, pre napajanie notebooku (vymenili sme to doma, prepajkovali na kvalitnej urovni s mikropajkou a s pouzitim kalafonie)

da sa dohladat tiez na Googli vela problemov s tymito notebookmi, kazdy odporuca sa ich cim skorej zbavit, funguju udajne 2 roky a dost, potom to uz je problem za problemom ale neriesme ich poruchovost... fakt neviem co s tym moze byt asi HW chyba to bude fakt, hejze ?!

Pro zakladni funkce (pohyb sipky) staci integrovane drivery win. Touchpad se aktivuje/deaktivuje klavesovou zkratkou. Od touchpadu vede plochy ohebny kablik do MB. Casto se stava, ze je spatne nasazeny, nebo vubec (nulova, nebo namatkova vystupni kontrola) . Pro sikovneho kutila to ma vyhodu, ze prodejce da treba vyraznou slevu, aby se toho zbavil a neresil reklamaci. Doma staci zastrcit do konektorku.

mno mal som notebook otvoreny, samozrejme kablik bol zastreceny v konektory, skusil som ho aj vyndat von a zase zasunut, nepomohlo to, kamoska vravela ze to zacalo postupne vypadavat az to nakoniec neslo vobec, domnievam sa, ze by mohol byt prelomeny tento plochy kabel spojujuci touchpad s MoBo, asi bude treba vyndat touchpad uplne a prepajkovat tam novy kablik, mozno by to pomohlo, ale preco potom Windows v spravcovi zariadeni tiez hlasi ze zariadenie je nainstalovane a funkcne ?! ten WIN7 je naozaj podivny system hmmmm, ci to predtym vo WIN XP fungovalo sa dotycna majitelka notebooku nepamata asi tam skusim este dat XP, i ked v Linuxe by to hadam fungovalo taktiez automaticky (nova Linux Live CD distribucia)