» Poradna » Notebooky

HP Pavilion 15 Wi-Fi problém

Dobrý den,mám problém s Wi-Fi připojením ve svém notebooku HP Pavilion 15. Při pokusu připojit se k 2 různým Wi-Fi sítím notebook hlásí "k této síti se nedá připojit". Ethernetové připojení funguje bez problémů. Zkoušel jsem přeinstalovat Wi-Fi ovladač - bez úspěchu.Prosím o radu. Děkuji

Odpovědi na otázku

Dodatek: operační systém Windows 10 Home x64

Podívat se do správy počítače- služby a podívat se ,jestli není některá co se týká připojení zakázaná. ale dávejte pozor, aby jste si pamatoval čím budete hýbat, chce o tom trochu něco vědět

Nic zakázaného tam nevidím

Tam je potřeba jednotlivou službu rozkliknout , na vlastnosti , podívat se jak je nastavena- automaticky, nebo ručně, jestli je spuštěná, někdy je potřeba ji restartovat, taky se tam nastavuje povolení přihlášení, tedy ty služby co se týkají sítě. Nebo se podívejte v nastavení u W10 - položka sítě + internet -jestli to máte zapnuté

Jedna ze služeb se jmenuje- Správce připojení systému

Tak po restartu téhle služby notebook úplně zapomněl na to, že má Wi-Fi. Ovladač je stále nainstalován, ale není spuštěn. Nějaká rada jak Wi-Fi znovu obnovit?

Povedlo se mi obnovit Wi-Fi ovladač, ale pořád se nemohu připojit k žádné Wi-Fi síti.

Restartujte celý počítač

A když se podíváte v nastavení- sít+ internet- pod položkou změny možnosti adaptéru - měly by tam být dva - připojení bezdrátové a to druhé kabelem, jeden z nich musí být zakázán. A máte nastaveno připojovat se automaticky, nebo ručně?

Ano jsou tam dva - "Ethernet 2" a "Wi-Fi" a zakázán není ani jeden. Zaškrtnuté u WiFi sítě je připojit automaticky, ale vždy to po mě vyžádá zadání hesla

ale ten který nepoužíváte by měl mít v ten moment červený křížek , to heslo by to chtít nemělo , když je to automaticky, tak když pojedete na wifi tak kabel zakázat klik. pr, tl. na vlastnosti a zakázat , když nepomůže ,tak to povolíte

Po zakázání kabelu pořád hlásí "K této síti se nedá připojit."

Tak znova do služeb a podívejte se na službu klient DHCP musí být automaticky spuštěná

A dá se na tuto wifi připojit nečím jiným? A naopak, jde se tím počítačem připojit k jiné wifi? Nebude problém v kanálu, na kterém wifi vysílá?

Klient DHCP je spuštěný a spouští se automaticky. Na wifi se dá připojit jinými zařízeními ale můj notebook se nemůže připojit k žádné WiFi síti (zkoušeno na 2). Problém nejspíš bude v mém wifi přímači. Najde wifi sítě, ale nelze se k žádné připojit

Problem s pripojovanim wifi sa skusa bez sifrovania. Existuju nemale problemy v tom ako je nastavene sifrovanie. Ak sa nieje mozne pripojit bez sifrovania, treba vsetko co je doma na wifi vypnut (aj z elektriky) okrem routra/AP kam sa hces pripojit a zariadenia, ktore ma problemy sa pripojit. Treba to skusat v tej istej miestnosti kde je router/AP. Daj vediet aky je vysledok pri takomto nastaveni testu.Imho aky ti to ukazuje signal?

Router je asi 2m ode mě (od problémového notebooku) a i bez šifrování se nechce na danou síť připojit. Při zkoušce připojení se na hotspot na mobilu stejný problém. Ostatní zařízení (druhý notebook a 2 mobilní telefony) nemají problém se na router připojit.

Teraz by sme potrebovali vediet co myslis tym, ze sa nieje mozne pripojit. WiFi ma dva stupne pripojovania. Najprv sa pripoji linka (analogicke k zastrceniu LAN kabla do LAN konektora na pocitaci) a az je spojenie ustanovane (existuje informacia linkovej rychlosti v okne adaptera), tak sa pokracuje v pripojovani na sietovu vrstvu TCP/IP. To zahrna funkcionalitu DHCP servera a vyjednavanie IP adresy. Pre obidenie moznych problemov na IP vrstve sa na skusku nastavuje IP adresa staticky (fixne). Rozdelenim do jednotlivych krokov by si mal byt schopny postupne zistit kde ti to chybuje.

Vypadá to, že se to selhává už v prvním kroku. Případně netuším, jak tento proces odkrokovat.

V okne wifi adaptera nevidis rychlost, ktorou si (mal by si byt) pripojeny na router?Rychlost je v tom istom okne kde je informacia o mnozstve doslanych a prijatych paketoch. Napis pripadne kolko paketov je odoslanych a kolko prijatych. To by si mal zistit pre wifi adapter nie pre LAN adapter.

Nedovolí mi to ani zobrazit "Stav" wifi připojení v "Síťová připojení" tudíž nemůžu zjistit rychlost připojení.

To by mohlo znamenat, ze pripojenie si riadi nejaka HP utilita, ktora vypina WZC (Wireless Zero Configuration). Preskumaj ci tam nieco take mas, alebo ci by si tam nemal take nieco mat nainstalovane.

Pokud WZC myslíte "Automatická konfigurace WLAN" tak to je spuštěno.

WZC je manager bezdratovych sieti vo Windowse a ano bezi ako sluzba. Do systemu je mozne nahrat viacej managerov sieti a medzi nimi prepinat. Podstatne ovsem je, ze musia vypnut WCZ, pretoze inak sa dvaja kohuti hadaju na spolocnom dvore o to iste. HP notebooky su zname tym, ze defaultna instalacia (po zakupeni) obsahuje vsemozne utility a ovladace su na tieto utility naviazane. Je to mozne prepinat, ale zrejme len v tej konkretnej utilite. To by znamenalo, ze by mala byt instalovana. Presnejsie neporadim, HP notebook som uz dost dlhu dobu nemal v rukach. Mozno niekto, kto v praci konfiguruje HP notebooky by mohol poradit lepsie.

A udělals už ten restart celého počítače?

Co myslíte tím, restart celého počítače?

o jaký model se přesně jedna

HP Pavilion 15 n205

Divný,mám úplně stejnej laptop (15 n205sc) a žádný problémy s WiFi nemám. Zkus se připojit k jinýmu routeru. Pravda je že ta WiFi karta neměla kdysi jeden router ráda a nešla ani v Linuxu,ani v 8.1 ani v 10.

Neměl jsem s připojením žádný problém asi měsíc až do včerejšího večera. Zkoušel jsem se připojit na jinou síť (mobilní telefon) a nepovedlo se.

Vyzkoušej odebrání wifi, na kterou se chceš připojit. Je to myslím v Nastavení - Wifi - spravovat wifi sítě nebo tak nějak (vpravé části okna) a tam je seznam použitých připojení. Kliknutím na SSID té wifi ji odeber. A znovu vyzkoušej připojené.

Seznam zapamatovaných WiFi sítí je prázdný. Po znovu připojení si danou wifi síť ani nezapamatuje a i při zaškrtnutí volby "pamatovat připojení" po mě nadále chce zadat heslo.

Hm, co ještě vyzkoušet? Předpokládám, že v nastavení wifi adaptéru je zadáno, že má dostat adresu z DHCP. ...

Ano, v nastavení je zvoleno "Získat IP adresu ze serveru DHCP automaticky" taktéž s adresou DNS

Ještě vyzkoušejte pravým kliknout na ikonu wifi a tam odstranit potíže , zaškrtněte vlevo upřesnit a uvidíte co vám to napíše

ale nemůžete být na kabelu, to nejde , ten zakažte a jenom wifi, oboje dohromady nejde

Vyskakuje mi chyba - "Nejsou nastaveny žádné upřednostňované bezdrátové sítě."

To vypadá na vypnutý wifi adaptér , měl by být na klávesnici, nebo v nastavení počítače

Ikonka (klávesa) bezdrátového připojení na klávesnici svítí a Wi-Fi v nastavení je v poloze "zapnuto".

Znovu klikněte na ikonu wifi pravým a otevřít centrum sít, připojení, tam klikněte na bezdrátové připojení, vyskočí malá tabulka s nastavením, tam klikněte na vlastnosti bezdrátového připojení a tam zaškrtejte 3 položky

tady je návod na HP ,ale W8 , ale to bude podobné support.hp.com/cz-cs/document/c03647369

Koukam ze se vyzkouselo mnoho moznosti. Po procteni mne jeste napadlo zkusit nejaky sitovy analyzer (napr.: Wireshark) a mrknout jestli pres Wi-Fi vubec neco "tece" a pripadne kde to "konci". Pokud nic "nepotece" znamena to, ze Wi-Fi se ani nepokousi posilat pozadavky o pripojeni a za chvili timeout vyhodi hlasku, ze se nejde pripojit. Podle toho co se zjisti volit dalsi kroky. Zkuste a napiste co jste zjistil.

Přes WiFi nic "neteče" ani když se pokusím připojit na wifi síť. Případně nevím, jak wifi donutit něco poslat.

Takto bych postupoval ja: zkusit nejakou LIVE distribuci OS. Zkusit Wi-Fi pripojeni. Pokud stale nic zkusil bych znova zkontrolovat Wireshark. A pokud ani tam nebude videt paket usoudil bych, ze je vadny Wi-Fi modul.P.S.: Ted tesne ke konci mne napadla jeste jedna vec. Uz je to dlouho, ale jednou jsem mel NB Toshiba (nevim model uz) a pokud jsem v BIOSu zakazal vsechny USB porty, tak se ve Win 7 ve spravci zarizeni hlasily ze zarizeni pracuje spravne, ovladace nactene, ale USB porty mrtve. Tudiz volba v BIOSu fungovala spravne nicmene trochu "zvlastne". Tak bych radsi projel BIOS jestli je vse v poradku. Vim, ze wifi site vidite, ale dnes nikdo nevi na jake urovni muze vyrobce HW blokovat.

Jeste jedna poznamka....dopredu se omlouvam, ale neznam Vas a nevim jake mate zkusenosti. Nastavil jste Wireshark spravne, resp. jste si jisty?

S Wireshark a síťovými spoji nemám žádné zkušenosti, ale pokud v aplikaci Wireshark zvolím Ethernet začne mi něco vyskakovat narozdíl od volby Wi-Fi, kdy se nic neděje.