HP NTB NX 6110,6125 alebo ACER?

Nazdar,chcem kupit NTB okolo 30 tis SK aj s DPH. Potrebujem to na pracu s MS Office, pripojenie na Inet, maximalne nejake prezentacie. Na hry to nepotrebujem, vacsie rozmery a vydz baterky nie je az take dolezite. Viem, ze je tu vela diskusii o Aceroch, ale moj nazor je, ze v tejto triede NTB a za tie peniaze velky rozdiel medzi NTB od HP a Acerom nebude.Zaujal ma :ACER 3003WLMi S3000 512 60G DVDRW XPHNotebook rady Aspire s širokouhlým displejom 15“ TFT WXGA, s procesorom AMD Sempron 3000+ s 256MB L2cache. Pevný disk 60GB, pamäť 2x 256MB DDR, optická mechanika DVD-RW dual, VGA 64MB SIS , sieť 10/100 LAN, WLAN + 802.11g WiFi, modem 56K. Operačný systém Microsoft® Windows® XP Home .3x USB 2.0, 1x VGA, 1x PCMIA slot, 1x RJ-11, 1x RJ-45, 1x slúchadlá, 1x mic. Batéria Li-Ion výdrž 1.5 hodiny. Rozmery 364 x 279 x 38,9 mm, váha 2,76 kg Vyzera celkom ok, ale zaujimali by ma prakticke skusenosti s nim. A hlavne jeho hlucnost,resp. hlucnost vetracika a zahrievanie.Od HP :PG847ES nx6110 C-M350J 1,3G1M 512M 40G DVD+-RW 15" WF BT XPHMobile Celeron 350J ( (1.3GHz; FSB400, 1MB L2 cache) - Intel Mobile 915PM Express chipset - 15 TFT XGA 1024x768 - 512MB DDR - 40GB 5.4K RPM - WinXP Home CZ - DVD+-RW fixed - 6-cell Li-Ion (4h- vydrz) - Intel 802.11 b/g - Bluetooth - Tpad - Intel Graphics Media Accelerator 900 128MB shared - No FDD - 56K - LAN10/100 - porty: 2 USB 2.0, IEEE 1394 (4-pin), VGA, RJ-45, RJ-11, audio in/out, travel bat.connector, 1x PC Card typ II, - 328.6 x 267 x 30.3 mm, 2.7kgTento vyzera good, len ten procesor sa mi zda trosku slabsi. A tie 2 USB, nooo, asponze mam BT.Dalsi od HP :PY421EA nx6125 Sem3100(1,8G) 512M 60G DVDRW 15 XGA WF XP HEtento ntb je trosku pre mna neznamy, moc info som o nom nezohnal.

Odpovědi na otázku

Zdravim, pracoval som v Acer pointe, Acer by som nechcel mal som Aspira s nejakym sempronom 2800 a sice siel ale displej bol nejaky spomaleny a co sa tyka servisu ktory je pri acery casty, su tam dost problemy. Teraz mam HP, tiez nieje bez problemov ale notebook mi opravili do 5 dni, vymena dosky. Ide asi len o to ake ma clovek stasie, mozes mat hocico, ked kupis prave nejaky nestasny kus tak sa ti pokazi. Ale Aceru sa bojim pretoze som videl ako to chodi. Okrem toho velke plus pri tom HP je ze ma kovovu kostru, cize je fakt pevny, predal som nejakych 6 kusov a zatial su ok.

no ne že bych ti delal starosti, ale ACER s tím jak je znám s poruchovostí a provedením bych si nekoupit to radši HP , ale já bych se podívat po IBM R50e či R51 ..... jsou fakt dobré a cenově dostupné... ale určitě bych nešel kvuli ceně na internet... není nad firmu která ti pak poradí pokud potřebuješ ... a jejich e-shop ceny a prodejnové jsou stejné.