» Poradna » Ostatní

HP LJ M1522nf - tiskne celočernou stránku po výměně toneru. Proč ?

Vyměnila jsem "jako obvykle" toner v tiskárně. Jen tentokrát to nebyl originál toner HP udávaný výrobcem, ale je to dle ujištění dodavatele, náhrada vhodná a používaná pro tuto konkrétní tiskárnu. Ale po restartech atd z tiskárny lezou jen černo-šedé stránky. Při vzdálenějším nahlédnutí na vytištěný papír s textem (1 m daleko) je to tmavě šedá/do černa stránka s nějakým náznakem textu, co je ještě černější proti plochám. Při detailním náhledu je vidět, že na stránce je husté řádkování proužků snad v 0,2 mm hustotě. A pod tím jsou černá písmena. Je to několikátý toner a vždy šlapala dobře. Netušíte někdo prosím v čem je potíž ?

Odpovědi na otázku

Řekl bych, že v nabíjecím válečku OPC, který je v tomto případě součástí toneru. Bez zkušeností nezbývá než znova vyměnit toner a špatný případně reklamovat.

Jako první vyměň toner - nejlépe originální.