HP LaserJet P1005 X ZYXEL NSA310S

Ahoj, máte někdo zkušenost s propojením této tiskárny (nebo jiné podobné HP) s NASkou či printserverem? Nas mám nahozený od včerejška, vše jede bez problémů, ale s tiskárnou nemůžu pohnout. V NAS ji vidím, vidím ji jako on-line, když je zapnutá, jako offline, když ji vypnu. Nainstaluji ji v oknech jako síťovou tiskárnu, ovladač při instalaci zvolím přímo od HP (se kterým na USB pracuje v pohodě), vše proběhne korektně, ale když dám tisknout, nestane se nic, zkušební stránky nic, prostě jako by nebyla. Dosud jsem si měl jako sdílenou po síti, to fungovala normálně.

Odpovědi na otázku

Pri pridavani tiskarny v systemu je potreba zvolit "mistni tiskarna", pak vybrat "standard tcp/ip port", pote zadat IP adresu NASu a pak uz jen vybrat ovladac te tiskarny. Melo by to chodit.

Musíš jí dát buď vyhledat a nainstalovat a pokud jí nenajde, tak jí musíš přidat jako sdílenou tiskárnu v síti podle názvu \\nsa310s\hplj_p1005 - ten název je jenom příklad, jak to asi můžeš mít pojmenované, takže si ho musíš případně upravit podle svého, tiskárnu můžeš přejmenovat v administraci NASu v tiskovém serveru, tiskárnu tam musíš vidět on-line, to ale jak píšeš vidíš. Pokud bys měl problém s překladem IP NASu na jméno (nsa310s), zadej místo něj přímo IP adresu (za předpokladu, že jí máš statickou nebo rezervovanou), např.: \\192.168.10.100\hp_printer_name (opět jenom příklad, uprav del svojí sítě).Chodí to bez problémů, mám takto HP LaserJet 1300 na NSA320, tiskne ze všech OS Windows (XP, Vista, 7, 8, 8.1)

Díky, jdu zkusit vaše rady. Tiskárnu mi to najde, vše proběhne korektně - až na to, že to nefunguje. Tak znovu - po Xté :)

Můžeš dát jenom info, jestli se Ti to podařilo rozběhat?