» Poradna » Ostatní

Hp laserjet cm1015

Zdravím všechny. Oprášil jsem starší laserovou tiskárnu viz název. Bohužel instalační CD již nemám. Tisk funguje v pořádku, ale tiskárna má možnost i scanovat a v tom je celý problém. Nevím jak scaner ,,rozjet,, ... Zkoušel jsem všelijaké ovladače stáhnout přímo z HP na moji tiskárnu, ale bez úspěchu nainstalovat nějakou aplikaci..... Poradí prosíím někdoooooooo ?? Díky moc

Odpovědi na otázku

Vuescan, NAPS2...

Díky tyhle aplikace neznám. Zkusím dnes stáhnout. Jak budu vědět víc dám vědět (y)

Zda sa mi, ze ten Vuescan je plateny, neviem ako bude fungovat nejaka trial verzia.

Jo je placeny, ale je to jedina moznost, jak to rozchodit. Ale pokud ti prijde lepsi koupit nove zarizeni, tak za 800,- to asi nekoupis a navic ten VueScan ti zustane do budoucna

Je i neplacená verze portable.

To ale bude nejaka "odbocka" na ofiko strankach o ni nic neni

Návod jsi četl?http://h10032.www1.hp.com/ctg/Manual/c00717539.pdfKopírování - strana 75Skenování - strana 83

A co aplikace Skener přímo ve W10?

Tu jsem zkoušel,ale v aplikaci mi to nenajde žádný scanner ani tiskárnu...

Měl jsem stejnou tiskárnu a tuším, že poslední ovladače jsou pro WINXP. Ale na internetu jdou najít ovladače pro WIN10. Nejsou na strákách výrobce, ale našel jsem je na stránkách nějaké skupiny, která předělávala ovladače pro nové systémy. Já jsem jí před rokem vyhodil a koupil novou.

Musely by se ohnout ovladače pro Windows Vista 32 bit. Jsou v podskupině Software. I kdybys je rozchodil, je otázkou, co to udělá po update W10.

Fungovalo by taky třeba ty Visty nainstalovat virtuálně a tisknout v nich - podobné mám odzkoušeno.

,,OHNOUT,, ovladače ? O.o no tak to jsem asi úplně mimo pánové... nějak si s tím furt nevím rady... Ty free programy pro scanování mi jsou prdplatné pač nemůžou scanner nalézt...V PC je v zařízení pouze ,, univerzální tiskárna ,, takže mohu jen tisknout a kopírovat ale scan použít nelze. Když to zkouším přes samotnou tiskárnu tak při stisku scanování my jen na tiskárně vyskočí ,,čeká se na pc,, ale na PC se nic neděje...

Jsou k dispozici ovladače pro Windows Vista 32bit. Četl jsem, že fungovaly i pod W7. Mnoho ovladačů z W7 fungují i pod W10, neb jádro je velmi podobné. Pokud se zabijí otravné hlášky o podpisech a nainstalují natvrdo, tak by to mohlo fungovat. Ještě je jedna cesta. Nevím, jestli tenhle scanner umí přímo konvertovat do pdf případně jpg ze svého firmware a uložit soubor do daného umístění. Některé multifunkce to umí. Potom by stačilo vytvořit příslušnou složku, povolit ve firewallu a na scanneru nastavit, aby tam soubor ukládal. jednoduše by se skenovalo přes tlačítka.Lépe se to nastavuje, když je multifunkce připojená do sítě.

Tady to dělal https://lcdev.dk/2016/05/07/hp-color-laser... Odkazy ke stažení nejsou již funkční, ale dá se to dohledat.

Pátral jsem pátral,ale nic klpudneho jsem nenašel....

Nemá tohle kombo taky vlastní chytrou instalaci? Po připojení se správci zařízení objeví jako jednotka DVD/CD s názvem tiskárny. Alespoň u řady M1130 to takhle je.

Bohužel po připojení přes USB se vůbec nic neděje, jen se mi povedlo nastavit tisk. Ale PC jí bere jen jako tiskárnu a né multifunkční... Scanner potřebuje instalaci celé tiskárny, ale jak sem psal předtím. CD s instalací bohužel po těch letech někde skončilo a nevím kde(je to už vážně dost let)... Tiskárna ležela na půdě, puvodne jsem myslel že nebude ani funkční ale jede... Jen ten po.ranej scan nejde zprovoznit... koukám že asi ani nepůjde. Zkoušel jsem i nainstalovat HP asistent ale při hledání zařízení to tiskárnu vůbec nenajde...

A co ty drivery ze stránek HP? Ty si odzkoušel všechny?

Jinak - zkus z této stánky https://is.gd/kY0KjD stáhnout HP Color LaserJet CM1015-CM1017 Eastern Europe Full Software Solution (je pod položkou Software a pro WXP) a instalovat pod kompatibilitou s WXP. Možná to projde, kdysi se mi podařilo tak pod W10 rozchodit jakousi starou multifunkci HP, která měla podporu do WXP. Ale možná to byla jen haluz.

Když nemáš instalační CD, můžeš si instalačku stáhnout z webu HP - https://support.hp.com/cz-cs/drivers/selfservice... .Jen vzhledem k těm harakiri, co jsi dosud prováděl, bude nutné tiskárnu ze seznamu zařízení odebrat, pak spustit intalaci a až budeš vyzván, tiskárnu připojit k PC.

Podobný stav jsem taky před časem řešil. Pomohlo nejprve aktualizovat firmware tiskárny ze stránek výrobce, pak už ve W10 instalace proběhla v pořádku (tisk i skenování).

Tak pánové dle vašich posledních rad se scanner podařilo dostat do PC a když jsem stáhl program VueScan tak to FUNGUJE !! Všem moc díky. Teď jen jestli jde skenovat i zdarma nějak ? Nebo to už nebude možné když nemám program přímo od HP z CD ? Díky

A víte co prdíím na to. Raději dám těch 800,- jen nevíte někdo zdali je to 800 na furt nebo to funguje jako nějaké ,,měsíční předplatné,, ?? Díky všem ještě jednou za aktivitu a pokud někdo ví moji odověď na poslední otázku budu moc rád !! Díky