» Poradna » Notebooky

HP EliteBook 850 G6 - nefunkční touchpad

Dobrý den,prosím o radu. Zcela náhle mi přestal fungovat touchpad - nejdříve kurzor myši zamrzl, poté zmizel z obrazovky a při pohybu prsty po touchpadu se nekontrolovatelně pohyboval u horního okraje displeje.Přes správce zařízení jsem našla ovladač Synaptics pointing device - několikrát ho přeinstalovala/odinstalovala/stáhla a nainstalovala x starších verzí... U některých starších verzí touchpad fungoval, kurzor myši se pohyboval, ale jakoby "zpomaleně" - uživatelsky nepoužitelné. Jediné řešení je, ve správci zařízení nainstalovat ovladač "kompatibilní myš PS/2", se kterým touchpad reaguje relativně normálně, ale nefungují žádné vychytávky (nejde skrollovat, přibližovat/oddalovat...) Nevíte někdo, v čem by mohl být problém? Může být rozbitý touchpad jako takový - mám notebook odnést do servisu? To se mi nezdá, když alespoň částečně s daným ovladačem funguje. Děkuji moc za jakoukoliv radu a odpověď (a prosím polopaticky, už teď jsem vysoce přesáhla své mentální IT kapacity )

Odpovědi na otázku

chod do biosu (asi F10 pri starte) a ak touchpad nepojde ani tam, tak je pokazeny. Ak tam pojde spravne, tak otestuj na linux live bez instalacie, a ak pojde spravne, preinstaluj si windows.

Děkuji moc za radu. Zvládla jsem skoro všechny kroky - tedy, dostala jsem se do biosu, tam touchpad fungoval. Pak jsem ovšem nezvládla zkoušku v linuxu, nějak jsem nezjistila, jak na to. Rovnou jsem tedy přeinstalovala windows a bohužel problém přetrval :(. Mám to tedy brát tak, že je touchpad rozbitý? Díky ještě jednou.

ak to funguje v biose, tak vo windowse budes mat pravdepodobne zly ovladac. Treba ho vymenit za spravny.skus toto: https://support.hp.com/sk-en/drivers/selfservice...

Různé ovladače jsem zkoušela, tenhle též, radši teď ještě jednou - výsledek zase stejný, myš nekontrolovatelně lítá u okraje obrazovky :(.

ok, servis.

Elitebook má v nejhorším tříletou záruku, takže G6 by měla jít vyreklamovat.

nemáte nafouklou baterii ? když si notebook prohlédnete ze spodu, ze strany není nějaký vyboulený zrovna pod tím touchpadem ?

Kdepak, vypadá úplně normálně..

mě se tohle stalo s modelem HP EliteBook 840 G2 . musel sem kompletně přeinstalovat celej notebook a nikdy sem nezjistil proč to udělalo, měl sem tam Win7profi. taky je na touchpadu taková bílá tečka vlevo nahoře a když se poklepe tak se touchpad zamkne a nefunguje tak na to bacha