Hp elite 8300 sff a 1050ti nebo jen 1030

zdravím opět jeden dotaz- mám doma hp elite 8300 SFF i7-3770 8gb ram 240w zdroj w7- moje otazka zní- chci do něj hodit grafiku a mám na výběr bud gtx1050ti LP nebo gt1030 lp- utahne to ten zdroj? Je to pro synovce na internet s tím že si tam chce i něco zahrat- což by s tím procakem a jednou z grafik měl- navic on hraje tituly jako fifa nhl a gta5- tma pocitam mensi kvalitu aby to šlapalo . Jen jeslti utahne ten zdroj tu gtx nebo raději ušetřit jak finance tak zdroj a vrazit tam jen 1030 která počitam bude brat min ele

Odpovědi na otázku

To takto nikdo neřekne, když neví přesně co to je za zdroj. A i když to bude vědět, tak to stejně bude jen odhad.1030 zvedne odběr cca o 35W, 1050Ti o cca 75W. Procesor si vezme tak do 100W. Takže i s tou silnější kartou by jste se měl vejít i s nějakou rezervou. Tedy za předpokladu, že ten zdroj těch 240W umí. Rozdíl ve výkonu těch grafik je celkem velký, takže bych se snažil tam dát tu 1050Ti. Bohužel rozšiřovat tyhle PC je vždy problém. Tohle provedení PC způsobuje jen potíže, když to není ATX. Nemluvě o tom, že HP bude mít polovinu věcí na míru.